„K už dříve zveřejněným Helceletovi, Juškovi, Melichovi, Šafránkové a Svobodovi přibyla ještě tyčkařka Ptáčníková, která se k nám vrací po delší době," prozrazuje další hvězdu novoměstského mítinku jeho ředitel Aleš Žďárský.

V AKCI BUDE I ČESKÁ TYČKAŘSKÁ JEDNIČKA

Ptáčníková by v Novém Městě mohla zaútočit na vlastní rekord mítinku, který má hodnotu 460 centimetrů. „Kromě Jiřiny se u nás představí i další dva držitelé nejlepších výkonů Velké ceny," láká diváky Aleš Žďárský.

Prvním z nich je ukrajinský diskař Ivan Panasyuk, tím druhým pak další ukrajinský atlet, Volodymyr Kyts, jenž drží maximum na trati 3000 metrů.

Výbornou úroveň mítinku budou chtít využít také atleti pořádajícího Sportovního klubu. „Určitě poběží Alena Ulrichová, která sice v současnosti závodí za USK Praha, ale je to naše odchovankyně. V závodě se ukáže celá řada našich mladých závodníků, kteří zatím až tak moc známí nejsou. Z těch jmen, která by mohla atletickým příznivcům něco říci, to pak bude Míša Drábková, Kuba Nosek, Jan Žaluda, Dominik Mojžíš a Vojta Hájek," vyjmenovává Žďárský domácí atlety, kteří se ve Velké ceně předvedou novoměstským divákům.

Pořadatelé však připravují ještě jedno překvapení. Před ženským finále na 100m, které je až na úplném konci programu, vklíní organizátoři dva závody přípravek na 60 metrů. „V obou případech půjde o děti do jedenácti let. V prvním se utkají čtyři novoměstské dívky se čtyřmi dívkami z Dobrušky, ve druhém běhu se představí osm našich kluků," dodává ředitel mítinku.

Proč si nenechat ujít Velkou cenu

Jiřina Ptáčníková
Česká rekordmanka ve skoku o tyči (476 cm) startovala na Velké ceně už v roce 2013, kdy zde také vytvořila výkonem 460 centimetrů rekord mítinku. Ptáčníková je šestinásobnou mistryní republiky, halovou vicemistryní světa z roku 2014 i evropskou šampionkou z roku 2012.

Lukáš Melich
Několikanásobný účastník Velké ceny je jedenáctinásobným mistrem republiky a suverénně nejlepším českým kladivářem uplynulé dekády. Největší úspěch zaznamenal na světovém šampionátu v Moskvě, kde v roce 2013 skončil třetí. Melich už byl na dvou olympijských hrách (Peking, Londýn) a chystá se i do brazilského Ria.

Petr Svoboda
Český rekordman v běhu na 110m překážek (13,27) byl na Velké ceně už vloni a letos se úspěšně vrací. Čtyřnásobný český šampion dosáhl na největší úspěch své kariéry na halovém mistrovství Evropy v roce 2011, kde bral na 60m překážek zlato.

Kateřina Šafránková
Sedmadvacetiletá česká kladivářka posunula letos výkonem 72,47 metru český rekord. Trojnásobná mistryně republiky je třikrát stříbrná z MS juniorů (2008), ME do 23 let (2009) a ME juniorů (2007).

Adam Sebastian Helcelet
Čtyřiadvacetiletý vicemistr Evropy z Amsterdamu 2016 a bronzový z ME do 23 let z roku 2013. Desetibojař s osobním rekordem 8252 bodů se chystá na svoji první olympiádu. Adam navazuje na skvělou desetibojařskou historii české atletiky a v Novém Městě nad Metují se představí v dálkařském, koulařském a diskařském sektoru.