Chybět nemůže ani Sudetoman


Na startu se objeví obhájce prvenství z roku 2006 a 2007 Jan Hruška, ale i loňský vítěz nejtěžšího maratonu horských kol u nás Specialized Rallye Sudety a vicemistr České republiky v silničním závodě jednotlivců Tomáš Vokrouhlík. Titul Sudetoman 2008 (kombinace silničních a horských Sudet) obhajuje Aleš Kestler a bojovat o něj budou i Martin Horák a Tomáš Doležal.


Tento závod si po třech letech získal výsostní postavení v kalendáři silničních maratonů a je považován za jeden z nejlépe zajištěných závodů u nás. Nejen vítězství, ale i pouhé absolvování Sudet patří mezi amatérskými cyklisty k velmi vysoko hodnoceným a v Teplicích nad Metují můžeme očekávat více než 300 startujících.


Start závodu je v 10 hodin na teplické pěší zóně. Krátká trať má 95 km a vede společně s dlouhou přes Broumov, Martínkovice, Suchý Důl, Machov, Vysokou Srbskou a Hronov a Polici až do Teplic nad Metují, kde odbočuje do cíle na Bišíku. Předpokládaný dojezd vítěze krátké a první průjezd Teplicemi lze očekávat okolo půl jedné. Dlouhá trať ma 170 km a pokračuje přes Adršpach a Stárkov do Hronova, Červeného Kostelce, na Odolov a přes Radvanice a Chvaleč zpět do Teplic nad Metují. V cíli na Bišíku by měl být první po absolvování 167 km krátce po třetí hodině. Na trati závodu je sedm vrchařských prémií a tři občerstvovací stanice.


Slavnostní vyhlášení závodu se uskuteční v areálu zámeckého hotelu Bischoftein od 17 hodin. Na finančních prémiích bude rozděleno více než 60 tisíc korun, dvojnásobnou hodnotu mají věcné ceny a ceny v tombole, kde bude hlavní cenou silniční kolo Specialized.