Jan Pavelka, 10letý plavec z Delfína Náchod, opět potvrdil svoji kvalitu, když v napínavém finiši na 50 metrů prsa dohmátl ve stejném čase 43,20 s Ladislavem Marksem z Chemopetrolu Litvínov. K velké radosti plavců náchodského Delfína přiřkl vrchní rozhodčí vítězství Janu Pavelkovi. Tento moment byl pak kompenzován dvěma bramborovými medailemi na 100 motýl (pouhé 0,4 sekundy za bronzem) a 100 prsa. V dalších svých vystoupeních si desetiletá naděje vybojovala dvě šestá místa na 100 polohově a 50 motýl.

Do první desítky ještě dvakrát pronikla Tereza Hrubá, a to osmým místem na trati 50 prsa, na 100 motýl pak skončila na dělené osmé až deváté příčce. To se také podařilo Dominice Dusíkové, která skončila na 50 prsa hned za Terezou, tedy devátá. Na 100 i 200 metrové polohovce doplavala nakonec jedenáctá. Markéta Zeisková při své premiéře na mistrovství republiky obsadila nejlépe 27. místo v motýlkovém sprintu na 50 m.

Mezi jedenáctiletými dominoval Dominik Ševců svým šestým místem na oblíbené trati 50 motýl, což ve vyrovnaném závodě znamenalo pouhých 0,8 sek od vysněné bronzové pozice. Na dvojnásobné trati skončil sedmý.

Matěj Rajsner dosáhl nejlépe na jedenáctou pozici v závodě 200 znak. Pro Evu Umlaufovou byla osudová třináctka – skončila totiž hned třikrát na této pozici. Hana Rutová se vešla do dvacítky nejlepších plavkyň v České republice na trati 100 znak svým 18. místem. (pj)