Po soustředění v Thajsku se zde představili kromě plavců ze Slovenska, Německa, Polska a Rakouska i někteří čeští reprezentanti.
Mezi ženami předvedly kvalitní výkony Martina Moravčíková a Kristýna Horská. Obě zaplavaly olympijské B-limity her v Riu.

To se podařilo na trati 400m volný způsob také Pavlu Janečkovi z Delfínu Náchod, který nyní trénuje v Praze na Strahově pod Jaroslavem Strnadem z VSC. Janeček dosáhl i nejlépe bodovaného výkonu mezi muži – 796 bodů FINA, a to právě na 400m volný způsob časem 3:57,48.

Celkem Janeček zaznamenal v Hradci Králové čtyři vítězství. Finalista z mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Izraeli triumfoval při neúčasti našeho nejlepšího kraulaře Jana Micky na 200, 400 a 800 metrů volný způsob a také na 200m polohově.

Ve všech těchto čtyřech disciplínách se Janeček vyšvihl do čela letošních českých tabulek.

Životního úspěchu dosáhl 18letý Jan Pavelka na 100m motýl, který postoupil osobním rekordem poprvé pátým časem do nedělního finále Českého poháru. Jeho čas 58,72 je letos v kategorii staršího dorostu čtvrtým nejlepším. Na dvojnásobné trati přidal ještě šestou pozici.

Mezi ženami Delfína doplavala nejlépe Anežka Rožnovská, ve svém ročníku 2002 druhá na 50m prsa, v celkovém pořadí na 16. místě ze 45 plavkyň. Její čas 37,23 je třetím časem letošních tabulek tohoto ročníku. (pj)