Mezi juniory měl zastoupení i náchodský oddíl Delfín Náchod prostřednictvím Pavla Janečka, 17letého svěřence trenéra Romana Hakla. Ten se spolu s brněnským prsařem Ševčíkem postaral o nejvyšší umístění českého týmu – oba se probojovali přes semifinále až do finálového klání, kde doplavali shodně na 8. místech.

Janečkovi se postup do finále podařil v disciplíně 200m polohově časem 2:05,30, kterým pokořil šest let starý český rekord dorostu pardubického Jedličky a dosáhl nejvíce bodovaného výkonu mezi českými reprezentanty – 755 bodů FINA. Tento čas také znamená splnění dalšího limitu pro MS juniorů v Limě po 200m znak.

Třetí limit mistrovství světa se podařilo Janečkovi zaplavat časem 4:29,41 na dvojnásobné trati 400 PZ, kde se vyšvihl až na 12. místo celkově v dvojročníku s o rok staršími plavci. Ve svém ročníku 1994 dosáhl 3. nejlepšího výkonu, což je příslibem pro ME juniorů v příštím roce v belgických Antverpách.

Ve znakařských disciplinách vyplaval 21. místo na 200m a po uklouznutí na startovních blocích 30. pozici na poloviční distanci těsně před dalším znakařem Tiborem Lukačovským.

Limit MS v peruánské Limě mají splněný kromě Ševčíka a Janečka také Kočař z Komety Brno a dvojice juniorek – jihlavská Jana Bukovanová, celkově 11. v Evropě na 50 VZ a Lenka Lukášová z KPS Kladno.

Zmíněných pět plavců se nyní bude připravovat čtyři týdny v pražském Podolí na vrchol juniorské plavecké sezóny – MS v Peru, kam výprava odlétá 13. srpna. (pj)