Za Delfín Náchod startovalo sedm plavců – Pavel Janeček, Martin Cöger, Štěpán Remeš a v dorostenecké kategorii Anežka Rožnovská, Petra Lemfeldová, Pavlína Linhartová a Kateřina Jermanová.

Svůj loňský titul na dlouhé polohovce zde obhájil olympionik Pavel Janeček nejlepším letošním časem v ČR 4:14,03. Na poloviční distanci se mu podařilo dohmátnout třetí. Sbírku cenných kovů zkompletoval stříbrem v nedělním finále na 200m motýl.

Mezi děvčaty si nejlépe vedla v kategorii mladších dorostenek Anežka Rožnovská na 50m prsa, když vybojovala krásné páté místo. Dále přidala 8. a 9. pozici na 100m polohově a 100m prsa.

Do desítky nejlepších oddílů v ČR se dostaly i dvě štafety na 4x50m volný způsob a 4x50m polohově, které doplavaly sedmé, resp. osmé.

Do TOP25 v republice se dostali 23. místem na 100m prsa Martin Cöger a Petra Lemfeldová na 400m polohově.

Olympionik Pavel Janeček měl ale v uplynulých dnech a týdnech i trochu jiné starosti než přípravu na MČR. V nakladatelství Olympia mu totiž vyšla kniha + DVD „Plaveme s Pavlem“ určená především pro rodiče a děti, přibližující atraktivní formou plavání pro širokou veřejnost jako jeden z nejvšestrannějších a nejzdravějších sportů.

(pj, kk)