Čtenářům, kteří nepatří mezi atletické odborníky, připomínáme, že Kateřina, za svobodna Baďurová, je držitelkou českého rekordu ve skoku o tyči, který vytvořila na MS v Ósace v roce 2007. Tam ve finále podlehla pouze Jeleně Isinbajevové z Ruska a za výkon 475 cm si odvezla stříbrnou medaili. Mnozí televizní diváci znají tuto mladou sympatickou dámu také ze soutěže StarDance 2012.

Kateřino, tým Dukly Praha je jednoznačně jedním z velikých favoritů nadcházejícího MČR. Máte už jasno o sestavě?
V Novém Městě nad Metují by nás měli reprezentovat všichni tři oštěpaři Frydrych, Kubeš, Vadlejch. Víťa Veselý ukončí na Diamantové lize sezonu a na MČR nepřijede. Určitě ale budeme i tak pracovat na tom, aby sestava byla co nejsilnější, a tak dorazí výteční běžci Kubista a Holuša. Děláme vše proto, aby stihl start u vás i Láďa Prášil (pátý koulař MS v Moskvě – pozn. red.), který 6. září závodí v Bruselu na Diamantové lize. Rádi bychom, aby nastoupil i Lukáš Melich v soutěži kladivářů. I v jeho případě ale jde o koordinaci s dalším závodem, který má absolvovat před MČR. Jistotou by měl být v tyčkařském sektoru Michal Balner a oporou týmu bude jistě i Jarda Bába, který kromě výšky bude startovat i v trojskoku.

S jakým cílem přijede Dukla na stadion u řeky Metuje?
Nemůžeme mít jiné ambice než vítězství, i když to nebude snadné. Proti minulým letům se nám mění hlavní soupeř. Dříve jsme sváděli největší souboje s AK Kroměříž, letos to bude především silný celek VSK Univerzita Brno. Moc se k vám těšíme a doufáme, že na stadionu zavládne skvělá atmosféra. (až)