Po dvou domácích vítězstvích cestovala Jaroměř na palubovku soupeře s dvěma mečboly v kapse, o oba však Jaroměřští po porážkách přišli, rozhodující páté utkání se ale opět hrálo na jaroměřské palubovce.

Jaroměř – Mukařov 3:4

Fakta – branky a asistence: 6. Hašek (Nožička), 31. Kopecký (Hašek), 52. Škola (Hašek) – 7. Majer (Svatoš), 18. Podhráský (Řeřicha), 59. Podhráský (Sláma), 60. Majer (Podhráský). Rozhodčí: Kropáček – Novák. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 352. Třetiny: 1:2, 1:0, 1:2. Střely na branku: 30:20. Zásahy brankářů: Veinfurter 25 – Bína 27.

Konečný stav semifinálové série: 2:3 (7:6sn, 9:3, 5:6pp, 3:6, 3:4).

Lépe do pátého semifinále vstoupili nabuzení domácí. Skóre otevřel v šesté minutě Petr Hašek. Hosté si však nenechali nic líbit a s odpovědí přispěchali velmi brzy. Po necelé minutě přetavil Svatošovu přihrávku ve vyrovnávací gól Jakub Majer. Domácí lehce znejistěli, v brance je však několika zákroky podržel Veinfurter. Mukařov byl v závěru první třetiny aktivnější, nejprve si vynutil jaroměřský faul, který po dvaceti vteřinách potrestal David Podhráský – 1:2.

Druhá třetina se odvíjela v podobném tempu jako ta předchozí. Oba týmy se snažily hrát kombinačně, v koncovce to však oběma vázlo. Ujala se jen jediná střela, a to domácího Jakuba Kopeckého v polovině zápasu.

V poslední části bylo k vidění několik šancí na obou stranách, dlouho v ní však kralovali oba gólmani. Domácí poslal osm minut před koncem do vedení Jan Škola a dlouho to vypadalo, že Mukařov na Veinfurtera nevyzraje a Jaroměř tak svůj těsný náskok zvládne udržet. Jenže to by nesměli mít hosté ve svých řadách nejzkušenějšího hráče Davida Podhráského, který v Jaroměři prožil dvě minuty snů. Nejprve 85 sekund před koncem vyrovnal na 2:2 a osmadvacet sekund před sirénou namazal na florbalku Jakubu Majerovi, který dokonal postup Mukařova – 2:3.

„Dnešní finálový zápas rozhodly naše neproměněné přesilové hry. Naopak Traverza trestala, co mohla. Chci poděkovat hráčům za jejich úžasný výkon v dnešním zápase a skvělým divákům, kteří nás hnali vpřed! Soupeři děkuji za sérii,“ smutně konstatoval domácí trenér Martin Klapka. To naopak z hostujícího kormidelníka Marka Chlumského doslova sršelo nadšení. „Děkujeme soupeřům za úžasně vyhrocenou sérii, kterou ve hře rozhodly pouhé maličkosti. I přesto, že byla Jaroměř více času na hřišti lepším týmem, tak Traverza díky zkušenostem rozhodla v přesilových hrách. Děkujeme soupeřům a divákům.“