Jeden zápas ztratil Josefov zbytečně, druhý zaslouženě

Náchodsko – K zápasům sedmého a osmého kola cestovali josefovští Baskeťáci ve Východočeské basketbalové lize mužů na palubovky svých soupeřů. První, a smolný, zápas odehráli v Rychnově nad Kněžnou, druhý pak v Týništi nad Orlicí.

2.11.2013

Ilustrační fotoFoto: Deník/ Marek Havran

Spartak Rychnov nad Kněžnou – Baskeťáci TJ Sokol Josefov 75:70 (19:15, 29:29, 33:50, 65:65). Vyrovnané utkání nakonec muselo rozhodnout až prodloužení. Úvod zápasu sice lépe vyšel domácím, jenže čtyřbodový náskok hosté ve druhé čtvrtině smazali. V té třetí naopak domácím odskočili už o sedmnáct bodů, jenže ani toto vedení nedokázali udržet. Rychnov dokázal ve čtvrté čtvrtině josefovský náskok smazat a v prodloužení rozhodl o svém vítězství.
Sestava a body Josefova: Krista 17, Jirsák 16, Roman Vejražka 14, Radek Vejražka 10, Hrubý 8, Žďárek 5, Hátle, Hašek.
Další výsledky 7. kola: Vysoké Mýto – Svitavy C 74:86, Hořice – Pardubice B 93:90, Týniště nad Orlicí – Holice 69:89.

SK Týniště nad Orlicí – Baskeťáci TJ Sokol Josefov 79:62 (23:17, 38:29, 53:42). Souboj tabulkových sousedů žádné výrazně drama nepřinesl a v podstatě vyzníval od úvodní minuty pro domácí. Ti si svůj mírný, leč dostatečný náskok hýčkali až do vstupu do poslední čtvrtiny. V ní domácí košíkáři  josefovský odpor definitivně zlomili a zápas poměrně jasným rozdílem vyhráli.
Sestavy a body Josefova: Krista 17, Hrubý 15, Roman Vejražka 9, Jansa 9, Čeněk 4, Žďárek 4, Radek Vejražka 2, Hátle 2, Hašek.
Další výsledky 8. kola: Hořice – Chrudim 60:80, Rychnov nad Kněžnou – Holice 64:73.
Příští zápas, 9. listopadu: Josefov – Holice (17.30). (mr)

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.