Z vítězství se nakonec radovala nejvýše nasazená hráčka, Tereza Hladíková (TK Precolor Přerov). Tenistka, která v dubnu oslaví dvaadvacáté narozeniny ve finálovém klání porazila turnajovou dvojku, Zuzanu Skočdopolovou – Zálabskou, a to až nečekaně hladce. V prvním setu ještě pardubická tenistka dokázala své favorizované soupeřce vzdorovat a podlehla v úvodní sadě 4:6, druhý set se ale zcela jasně hrál už podle not nejvýše nasazené. Hladíková vyhrála druhý set 6:1 a navázala tak na triumf z Karsit Cupu z roku 2007.

Cesta Terezy Hladíkové úvodním turnajem šestidílné série Optim Tour byla od prvního kola zcela suverénní. Hráčka, která se ve světovém žebříčku WTA pohybuje v současné době v polovině čtvrté světové stovky, vstoupila do turnaje jednoznačným vítězstvím 6:0 a 6:3 nad Ivanou Kubíčkovou (Sokol Husovice). Ve druhém kole si pak Hladíková poradila po setech 6:1 a 6:3 s Karolínou Čechovou (Severočeská tenisová o.s.) a v klidu se mohla připravovat na semifinále.

V semifinále se nejvýše nasazené postavila přemožitelka jediné regionální zástupkyně, Tereza Bekerová (TK Sparta Praha). Ani ta však Hladíkové postup do dalšího kola příliš nezkomplikovala a po setech 1:6 a 4:6 pro ní turnaj skončil. Spanilou jízdu Hladíkové letošním Karsit Cupem pak nezastavila ve finále ani Zuzana Skočdopolová – Zálabská. Právě ta samotný turnaj rozehrála jednoznačnou výhrou 6:1 a 6:3 nad Radkou Baštářovou (TK PBtisk Bohutín).

Dvě hry v každém setu si pak na pozdější finalistku udělala ve druhém kole Nikola Horáková (Severočeská tenisová o.s.). V boji o postup do semifinále čekala na Zálabskou Jana Jandová (TK Neridé), která ale rovněž příliš „problémů“ nedělala. Zálabská se tak po setech 6:3 a 6:1 mohla těšit na pikantní semifinálový duel s Martinou Boreckou (I.ČLTK Praha), která Zálabskou na nedávném halovém MČR porazila 6:4 a 6:1. Historie se ale tentokrát neopakovala, druhá nasazená se už nenechala překvapit a po dramatické první sadě, kterou pro sebe Zálabská rozhodla až ve zkrácené hře, dovedla utkání do vítězného konce. Druhý set totiž vyzněl už poměrně jasně pro Zálabskou v poměru 6:3.

Současně s turnajem dvouher se hrály také čtyřhry, ve kterých byly vsazeny do role favoritek Zuzana Zálabská s Barborou Krtičkovou. Ty měly v úvodním kole volný los, ve druhém si pak vez větších problémů poradily (6:3 a 6:4) s dvojicí Horáčková (ŽLTC Brno), Fabíková (TC MJ-Tenis). V semifinálovém duelu si pak nejvýše nasazený pár musel sáhnout na dno svých sil i tenisového umění, aby nakonec po setech 7:5 a 7:5 postoupil přes pár Jandová (TK Neridé), Šípková (TO TJ Tesla Pardubice) do finále.

Ve finálovém klání se nejvýše nasazenému páru postavila dvojice Petra Krejsová (I.ČLTK Praha), Bekerová (TK Sparta Praha). Ty postoupily do finále přes volný los v prvním kole, ve druhém pak přehrály pár Hynková (LTC Pardubice), Vančurová (TK DEZA Valašské Meziříčí) 6:2 a 6:3. V semifinále pak deblová turnajová dvojka přehrála pár Niedermayerová (ŽLTC Brno), Plechatá (LTC Modřany 2005) až v supertiebreaku 10:2, když úvodní dvě sady skončily 3:6 a 6:4.

Finálové klání naopak podle papírových předpokladů neskončilo. Krejsová s Bekerovou si až nečekaně hladce (6:4 a 6:4) poradily s nejvýše nasazeným párem Zálabská, Krtičková. Pro Zuzanu Skočdopolovou – Zálabskou měl tedy letošní ročník Karsit Cupu trochu hořkou příchuť, když se dostala do obou finálových kláních, ve kterých však v obou případech odešla poražena.

Všichni příznivci bílého sportu tak mají jeden velice kvalitní turnaj v regionu za sebou, mohou se však už těšit na další. V termínu od 22. do 26. ledna bude totiž v K Triumfu rozehrán úvodní podnik mužské série Optim Tour. Také mužský turnaj slibuje velice kvalitní účast.

Cíl Hladíkové byl dobře si zatrénovat a vyhrát

Největší favoritkou ženského tenisového turnaje Karsit Cupu, prvního dílu šestidílné série Optim Tour, byla ve víceúčelovém sportovním zařízení K-Triumf ve Velichovkách TEREZA HLADÍKOVÁ (TK Precolor Přerov).

Terezo, máte za sebou úvodní kolo (rozhovor nahráván v sobotním dopoledni – pozn. autora). Jak jste se svým výkonem spokojená?
První set dobrý, ve druhém jsem zase začala zbytečně vymýšlet a tři gamy jsem prohrála.

A celkově řečeno…?
Ale docela dobrý, jsem ve druhém kole.

Pokud ale vím, váš cíl by měl být v Karsit Cupu úplně jiný. Jako nasazená jednička byste měla určitě pomýšlet na finále?
Samozřejmě, že bych tady chtěla zůstat co nejdéle, ale já jsem do K Triumfu jela hlavně potrénovat a vyzkoušet si věci, na kterých s trenérem pracujeme.

Můžete být konkrétnější?
Pracujeme na rychlosti ruky, na snížení postavení i na švihu. Zkráceně řečeno na všem a hlavně na bekhendu.

Podle mých informací jste tady ale původně neměla vůbec být?
To je pravda, jenomže jsem vloni ztratila všechny body, které jsem rok předtím nahrála, takže jsem místo do Austrálie jela sem.

Můžete tedy trochu nastínit, co vás v letošní sezoně ještě čeká?
Jak už jsem říkala, vloni jsem ztratila hodně bodů, takže začínám prakticky od nuly. Musím tedy opět začít objíždět desítky a kvalifikace pětadvacítek. Na vyšší se asi nedostanu.

Co stálo za vaším náhlým pádem světovým žebříčkem?
Najednou jsem měla v hlavě, že musím všechno obhájit a prostě jsem to neobhájila. Znamenalo to asi jedenáct prohraných zápasů v řadě.

Před chvílí jste tady říkala, co všechno musíte zlepšovat, není ale problém spíše v psychice?
Jak říká trenér, když si budu věřit na údery, tak hlava nebude mít důvod fungovat špatně. Já si to třeba myslet nemusím, ale on je trenér a trenér má vždycky pravdu. Takže mi nezbývá nic jiného než trénovat, trénovat a trénovat.

Horáková: „V K–Triumfu je to jak na zámku“

Do druhého kola, kde ji vystavila stopku druhá nasazená tenistka, postoupila rodačka z Ústí nad Labem NIKOLA HORÁKOVÁ (Severočeská tenisová o.s.), se kterou jsme si krátce popovídali ještě před jejím sobotním vstupem do letošního Karsit Cupu. „Já bych brala, kdyby se mi podařilo vyhrát první kolo a pak budu kdyžtak přemýšlet dál,“ vyřkla svůj předturnajový cíl tenistka ze severu Čech.

Nikolo, přece jen nepatříte k největším favoritkám Karsit Cupu, přesto, s jakými cíli vstupujete do tohoto turnaje?
Samozřejmě, že bych asi měla říct, že vyhrát. Ale já bych brala, kdyby se mi podařilo vyhrát první kolo, protože ve druhém by mě čekala holka, která vyhrála jak letní republiku, tak jsem s ní hrála i nedávno na zimní republice a ještě se mi ji nikdy nepodařilo porazit.

Když to tedy shrnu, budete spokojena s postupem do druhého kola?
I tak by se to dalo říct. Můj první cíl je přejít úvodní kolo a pak budu přemýšlet dál. Ono se nějaké plánování v tenise moc nevyplácí.

Když trochu odbočíme od vašich cílů, jak se vám prostředí K Triumfu zamlouvá?
Je to tady nádherný. Já jsem to vyprávěla mamce a říkala jsem ji: „Až to v K Triumfu uvidíš, je to tam jak na zámku“.

Co zdejší povrch?
Ten mi právě moc nesedí.

Je pomalý?
Naopak, já na něj nejsem moc zvyklá a mně se zdá moc rychlý. My trénujeme úplně na jiném a pak mi dělají velké problémy změny povrchů. Takže já většinou než se pořádně rozehraji, tak končím.

Můžete trochu nastínit plány pro letošní sezonu?
Letos jsem zatím absolvovala tři turnaje. Ten první byl vyloženě na rozehrání. Pak byl kraj, kde jsem vyhrála dvouhru i čtyřhru a pak přišla republika. Tam jsem jela po nemoci a zrovna jsem narazila na Zuzku Zálabskou. A toto je vlastně můj čtvrtý letošní turnaj.

Co bude následovat dál?
Mám přihlášené zahraničí, ale ještě nevím, jestli se tam dostanu. Takže asi jen okolí – Německo, Rakousko.