Po vítězství v okrskovém, okresním i krajském finále se nejprve probojovali do republikového semifinále v Liberci. Ani tam nenašli kluci přemožitele, a tak poprvé v historii školy postoupili mezi šest nejlepších družstev ČR do republikového finále.

To se uskutečnilo na konci března v moravské Kopřivnici. A i zde vítězná jízda kluků ze ZŠ Komenského v Náchodě pokračovala.

Ačkoliv rozhodně nepatřili mezi favority turnaje, tak v základní skupině zdolali nejprve domácí Kopřivnici 3:2, poté i Zlín 7:2. Tato vítězství jim zaručila cestu do semifinále, ve kterém kluky čekal obhájce prvenství z loňského roku – tým Benešova. V nervy-drásajícím semifinále kluci udrželi jednobrankový náskok a po vítězství 1:0 postoupili do finále, kde je čekal dosavadní suverén turnaje – družstvo Děčína.

První třetina finále se náchodským studentům moc nepovedla, na kluky jakoby padla nervozita z finálového utkání. Po domluvě trenéra o třetině však nastoupilo úplně jiné družstvo a třemi brankami otočilo průběh finálového boje na svoji stranu. Závěr si družstvo trochu zkomplikovalo zbytečnými vyloučeními, ale nakonec kluci těsný náskok ubránili a po vítězství 3:2 se stali Mistry České republiky pro rok 2015.

Navíc Martin Červíček byl vyhlášen nejlepším střelcem celého turnaje.

Kluci tak překonali nejlepší školní výsledek z republikových akcí, kterým bylo druhé místo plavců z roku 2008 z Roudnice nad Labem.

O tento historický úspěch se zasloužili: Jaroslav Špicner (kapitán), Martin Červíček, Jan Melda, Martin Jirásek, Dan Kříž, Jan Vršek, Tomáš Poupa, David Hoffman, Denis Hofman a Tobiáš Krynek. Hráče v poli pak podržel vynikajícím výkonem brankář Dominik Hanuš.

Kluci naprosto vzorně reprezentovali nejen svoji školu, ale celé město Náchod, za což jim patří velká pochvala a uznání.