Atletka, která působila na moskevském šampionátu neskutečně uvolněně a svým radostným úsměvem po ukončení soutěže si získala asi většinu televizních diváků, kteří možná dlouho netušili, jak skvělou vícebojařku česká atletika má. Sympatická atletka se však rozhodně nezjevila na české scéně z ničeho nic.
Její cesta atletickým světem je už poměrně dlouhá a pestrá. V sedmnácti letech obsadila 8. místo na MS dorostenek v Maroku. O rok později stejnou pozici na juniorském MS v Číně. V roce 2007 pak získala první cenný kov z velké mezinárodní akce, na juniorském ME byla stříbrná.
Klučinová v dalších letech sbírala cenné zkušenosti a stabilně patřila mezi výborné atletky, což dokázala v roce 2009 čtvrtým místem na ME žen do 23 let v Kaunasu. Nescházela na MS v Berlíně, ME v Barceloně a Helsinkách nebo OH v Londýně. V každém případě její vystoupení na MS v Moskvě 2013 je hned ze dvou důvodů naprosto výjimečné. Výkonem 6332 bodů vytvořila nový český rekord a zároveň dosáhla svého nejlepšího umístění na světové akci v kategorii žen.

Eliško, atletika byla vaší zálibou už od dětství nebo jste se věnovala pravidelně i jiným aktivitám?
Když jsem byla ještě maličká, tak jsme doma neměli počítač a podobné vymoženosti, takže jsme se sourozenci blbli venku od rána do večera. Prvním sportem byl pak asi v šesti letech tenis a k atletice jsem se dostala tak o rok později.

Víceboj je disciplína rozložená do dvou soutěžních dní. Jak řešíte během tohoto času odpočinek, regeneraci a stravování?
Každá soutěž je trochu jiná, třeba v Moskvě jsme měli po výšce asi pětihodinovou pauzu, tak to jsem jela na hotel, dala si pozdější oběd a pustila si film. Večer po prvním dnu si většinou dopřeji masáž, dám si večeři a mířím do postele. Snažím se odpočinout si i psychicky, závod jednoduše pouštím z hlavy.

Kterou z disciplín víceboje máte nejvíce a kterou nejméně oblíbenou?
Mezi těmi oblíbenými mám dva favority. Jedním je výška, ta mě baví a letos se mi v ní i dařilo. A druhým je oštěp, ten mi sice letos moc nešel, ale baví mě moc. A ta neoblíbená je bezkonkurenčně osmistovka. V Moskvě jsem ji sice zaběhla skvěle, ale nejradši bych ji z víceboje vyškrtla.

Když vám dáme na vybranou z jídelníčku, co si vyberete? Svíčková s knedlíkem a brusinkami, losos na grilu s restovanou zeleninou, meruňkové knedlíky, pizza.
Vzhledem k tomu, že už mám ten hlavní vrchol sezony za sebou, vede svíčková. Tu jsem si taky dala hned, jak jsme přiletěli.

Zpíváte si někdy jen tak pro sebe? Pokud ano, kterou písničku?
Zpívám si v autě, když hraje něco pěkného v rádiu a nikoho nevezu. Neumím moc zpívat.

Ve kterých disciplínách se představíte v Novém Městě nad Metují?
Bavili jsme se o tom s trenérem, ještě to není definitivní, ale vypadá to na překážky a na dálku. Mám v plánu jít týden po tom ještě jeden sedmiboj, tak jsme vybrali disciplíny, které mi moc nejdou.

Byla jste někdy na zámku pana Bartoně v Novém Městě nad Metují?
Přiznám se, že ne, ale když bude čas, půjdu se podívat. Aleš Žďárský