Hráčem dne se se dvěma triumfy stal Jiří Holík, jenž nejprve opanoval turnaj mužů a v podvečer slavil společně s Petrem Rezkem i ve dvojicích. Dva cenné kovy si z Šonova odvezl také Martin Svatý a to když v totožných turnajích obsadil vždy třetí příčku (ve dvojicích s Petrem Suchardou). Na stříbrné pozice pak vystoupali Dominik Štefl v singlech, stejně tak Martin a Petr Hofmanovi v párech.

Sobotní královnou byla Pavlína Kocianová, která se na dámský stupeň nejvyšší navrátila po osmi měsících, když na posledních dvou Double Openech byla pátá, potažmo druhá. Další cenný výsledek do škatulky přidala stříbrná Terezie Drahotská, která ale možná nebude úplně spokojená, protože kov nejhodnotnější byl na dosah a nadále ji uniká. To bronzová Arleta Adámková oslavila v singlové kategorii premiérové stupně vítězů, když doposud bylo jejím maximem deváté místo v Double Openu, respektive třinácté v krajském Nominačním Masteru.

Nejúspěšnější pánské trioNejúspěšnější pánské trioZdroj: Ondřej Vylíčil

Nejblíže k zápisu na putovní trofej PWS mají Kuric se Šteflem

Hlavní turnaje Double Openu byly pro dlouhodobé krajské žebříčky tradičně bodově zvýhodněné. Pod drobnohledem je v současnosti žebříček dvojic Pohár W-Sportu, který vyvrcholí za necelý měsíc závěrečným finálovým turnajem ve Vítězné. Nejblíže k triumfu má duo Robert Kuric, Domink Štefl, jež disponuje náskokem 1400 bodů před druhým párem Martin Dufka, Pavel Bubaň, třetí jsou o dalších 1450 bodů Jiří Pecina s Martinem Petrem. Krom soubojů o medaile bude zajímavé sledovat také rozluštění otázky nejlepšího mixu žebříčku, kde aktuálně šestý pár Romana Kordová, David Poláček a sedmý Elen Jirků, Pavel Drtil odděluje pouhých 50 bodů. Na titul nejlepší ženská dvojice pak mají našlápnuto Eva Košťálová s Pavlínou Kocianovou, které drží před Violou Krouželovou a Annou Goldmannovou slibný náskok 1400 bodů.

Ze zprávy Ondřeje Vylíčila.

Z výsledkových listin turnajů

Double Open MSVČ ženy (9 hráček)
1. Pavlína Kocianová (DC Rýbrcoul Trutnov)
2. Terezie Drahotská (Pilníkov)
3. Arleta Adámková (Trutnov)

Double Open MSVČ muži (38 hráčů)
1. Jiří Holík (TJ Sparta Úpice)
2. Dominik Štefl (Černý Sup Starý Rokytník)
3. Martin Svatý (DC Prima Česká Skalice)

Double Open PWS dvojic (20 párů)
1. Jiří Holík - Petr Rezek (TJ Sparta Úpice - DC Prima Česká Skalice)
2. Martin Hofman - Petr Hofman (DoubleTrouble Hradec Králové)
3. Petr Sucharda - Martin Svatý (Lucky Darts Jičín - DC Prima Česká Skalice)

Chybět nemohl ani turnaj dvojicChybět nemohl ani turnaj dvojicZdroj: Ondřej Vylíčil

Open MSVČ jednotlivců (20 hráčů)
1. Petr Šlik (DC Prima Česká Skalice)
2. Jakub Lár (Vo tečku Vítězná)
3. Petr Hofman (DoubleTrouble Hradec Králové)
nejlepší žena: 4. Monika Formanová (ŠK Medvědi Velký Třebešov)