Náchodské prvoligové ženy čekalo v 19. kole utkání s nepříjemným soupeřem z pražské Konstruktivy.

I. LIGA MUŽŮ

TJ Červený Kostelec – SKK Jičín 2:6 (3433:3456). Úvod vyšel lépe hostům. Náhradník Louda, který jinak hraje divizi za Jičín B, výborným výkonem 603 předčil nejen Neumanna, ale i všechny další účastníky zápasu. Druhý bod pro Jičín přidal Drábek, který těsně porazil Janka. Po první třetině vedl Jičín 2:0 o 40 kuželek.

V prostřední třetině zazářila nová posila Kostelce, Václav Šmída. Po půlce hry měl již 323 a nakonec skončil jeho výkon na rovných 600. To stačilo na cenné vítězství nad juniorským reprezentantem Bínou. Mýl ani střídající Schuster ale nestačili na Bureše, a tak do finiše šel Jičín s vedením 3:1 o 28 kuželek.

V poslední třetině to zpočátku vypadalo na vítězství Kostelce. Horn i Mrkos své první dráhy vyhráli a po prvních drahách již vedl na celkové číslo Kostelec. Druhá polovina ale vyšla lépe Jičínu. Soukup otočil zápas s Mrkosem, když o půlce prohrával o 23 kuželek. Horn sice nad Vikem vyhrál, ale v celkovém součtu porazil Jičín o 23 kuželek více, a to znamenalo vítězství Jičína 6:2.

Červený Kostelec tak zůstává na 11. místě, které je obvykle sestupové. V této sezoně ale sestup nehrozí kvůli vzniku česko-slovenské Interligy.

Sestavy a výkony Červený Kostelec – Jičín: Janko 587 – Drábek 598, Neumann 574 – Louda 603, Šmída 600 – Bína 572, Mýl (od 91. hodu Schuster) 554 – Bureš 570, Horn 564 – Vik 550, Mrkos 554 – Soukup 563.

Další výsledky 19. kola: Vrchlabí – V. Meziříčí 7:1, Olomouc – Rokycany 1:7, Luhačovice – Slavoj Praha 6:2, MS Brno – Jihlava 1:7, Husovice – Stříbro 3:5.

I. LIGA ŽEN

SKK Primátor Náchod – TJ Konstruktiva Praha 5:3 (3304:3213). Úvod se vydařil lépe Náchodu, když Majerová jasně porazila dvojici pražských hráček Najmanová – Starecki. Hrdinová sice porazila o 19 kuželek více než Kopřivová, ale z těsného vítězství na body v poměru 2,5:1,5 se radovala hostující hráčka. Náchod vedl po první třetině o 75 kuželek, ale na body byl stav 1:1.

V prostřední části se Moravcové příliš nedařilo, přesto ale vybojovala těsné vítězství o jednu kuželku nad Chlumskou. Brožková prohrála již po třech drahách s Čihákovou, takže Konstruktiva udržovala vyrovnaný stav na body 2:2, když na kuželky vedl Náchod o 57.

V závěru bylo potřeba, aby alespoň jedna domácí hráčka nad soupeřkou vyhrála. Vítězství se čekalo hlavně od Cvejnové, ale ta měla tentokrát důstojnou soupeřku a na vítězství nad Petrov musela bojovat až do poslední dráhy. Výborným výkonem 619 se Cvejnové podařilo získat důležitý třetí bod a rozhodnout tím o vítězství Náchoda. Nevadila ani těsná porážka Šimůnkové s Holubovou.

Povinným, ale vydřeným vítězství nad Konstruktivou učinil Náchod další krok na cestě k medaili. Tři kola před koncem má Náchod ztrátu na Přerov 4 body, ale má zápas k dobru.

Sestavy a výkony Náchod – Konstruktiva Praha: Majerová 545 – Najmanová (od 39. hodu Starecki) 489, Hrdinová 568 – Kopřivová 549, Moravcová 494 – Chlumská 493, Brožková 529 – Čiháková 548, Cvejnová 619 – Petrov 582, Šimůnková 549 – Holubová 552.

Další výsledky 19. kola: Zlín – Valašské Meziříčí 2:6, Blansko – Rokycany 7:1, Česká Třebová – Slavia Praha 3:5, Duchcov – Rosice 6:2, Přerov – Zábřeh 6:2. (dou, mr)