Kostelec si vstup do soutěže řádně protáhl

Náchodsko – Druholigové volejbalové soutěže mužů a žen mají za sebou úvodní dvojkolo nové sezony.

6.10.2016

Ilustrační fotoFoto: Deník/Martin Bergman

II. LIGA ŽEN

TJ Červený Kostelec – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3:2 (22, 16, -24, -18, 15) a 3:2 (-17, 24, 14, -19, 14)

Kostelecké ženy si na úvod sezony střihly dva pětisetové maratony. V tom prvním začaly dobře a poměrně snadno se dostaly do dvousetového vedení. Ve třetím pokračování se jim však v dramatické koncovce nepodařilo zápas ukončit, což se negativně projevilo i v sadě čtvrté. Také zkrácená hra byla přetahovanou o každý míč, ale se šťastným koncem pro domácí.

Druhé utkání začaly domácí hráčky v mírném útlumu, takže úvodní sada šla poměrně rychle za Havlíčkovým Brodem. Ve druhém setu se oba celky přetahovaly o každý míč až do samotné koncovky, v níž tentokrát uspěl domácí celek. Ten pak nedal ve třetím setu hostům sebemenší šanci a kráčel za ukončením utkání. Ve čtvrtém setu ale Kostelec vypadl z role, poměrně rychle sadu odevzdal, a tak se šlo opět do tie-breaku. I ten nabídl strhující přetahovanou, v níž se opět radovaly domácí ženy.

Další výsledky 1. a 2. kola: Žďár n. Sáz. – Č. Třebová 3:2 a 3:0, Žižkov B – Benátky n. J. 1:3 a 2:3, SF Praha – Benešov 3:1 a 3:2, Svitavy – Nymburk 2:3 a 2:3.

II. LIGA MUŽŮ

Bižuterie Jablonec nad Nisou – VK Hronov 0:3 (-17, -15, -20) a 0:3 (-23, -15, -21)

Základní sestava Hronováků si vedla skvěle. Nečekaně dobrým servisem tlačila své soupeře do úzkých a svůj tlak dokázala díky bezchybné mezihře dovést do hladkého dvousetového vedení. Ve třetím setu se sice Jablonečtí pokusili utkání zdramatizovat, avšak v koncovce zcela odpadli a jejich manko narostlo na konečných pět bodů.

Do odvety provedl hostující trenér Houštěk dvě korektury v sestavě, když Manycha posunul na smeč, kde nahradil Novotného, jenž putoval na blok. Na post univerzála nastoupil Jiránek, na lavičku usedl v úvodu blokař Andrys.

V prvním setu si nové složení ještě hledalo svoji herní tvář, takže se hrálo vyrovnaně. Nicméně v koncovce slavila úspěch zkušenost hostí. Úvod druhé sady již ovládla suverénně hronovská vozba a nic na její dominanci nezměnilo ani střídání na smeči. K výměně došlo do třetího dějství i na bloku, kde Jakla nahradil Andrys. V této sadě byli chvíli vpředu domácí, ale ve střední pasáži hosté přitlačili na pilu a získali pro sebe nadějný náskok 13:17. V té chvíli však v jablonecké Sokolovně zhasla světla. Poruchu se podařilo s přispěním hostujících odborníků odstranit, avšak pauza přišla k duhu Jablonci. Ten rychle srovnal a v závěru musel v nepříjemném postavení na síti zpět na hřiště Vaculík. Ten koncovku zvládl s přehledem, a tak plný bodový zisk putoval do Hronova.

Další výsledky 1. a 2. kola: Žďár n. S. – M. Skála 3:0 a 3:0, Č. Třebová – Hrotovice 3:0 a 3:0, V. Meziříčí – Chvaletice 3:0 a 3:0, Slavia HK – Ml. Boleslav 2:3 a 3:0. (mr, ma)

Obrat v zápase režíroval Klesl

Náchod - Prvoligoví házenkáři Náchoda zvládli další klíčový podzimní zápas, když na domácí palubovce přehráli Zlín.

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.