II. LIGA MUŽI, SKUPINA B

Jiskra Zruč nad Sázavou - VK Hronov 3:1 (18, -18, 16, 21) a 0:3 (-17, -29, -23). Hned od počátku byli hosté rozpačití. Domácí prokazovali svoji zlepšenou formu a v první sadě byli neustále vpředu. Převaha Zruče byla zřetelná, takže ta už neměla se ziskem setu vážnější problémy 1:0. Do toho druhého vyměnil na bloku Novotný Andryse a úvod se Hronovu opravdu vydařil. Vedení utěšeně narůstalo až na rozdíl sedmi bodů. A to si pečlivě hýčkali až do vítězného konce 1:1. Úvod třetí sady byl vyrovnaný, v jeho polovině ovšem nastal zlom. Hosté sérií chyb nabídli Zruči šanci a ta ji beze zbytku využila 2:1. V úvodu čtvrtého byla neustále vpředu o 1-2 body Zruč, ale v jeho polovině se začínalo zdát, že by se karta mohla obracet. Hosté převzali vedení (13:11 a 14:12), jenže to byl jen chvilkový záblesk. V dalším průběhu jistější Zručští nabyli jistoty a rychle skóre otočili ve svůj prospěch. Svůj náskok v přechodu do koncovky rozmnožili až na 3 body a to jim už na dokončení započatého díla stačilo 3:1.

Hosté v odvetě výrazně zpřesnili hru a po vyrovnané první polovině setu začali pilně střádat svůj náskok. Zruč na tento nepříznivý vývoj nedokázala odpovědět a odešla na hlavu poražena 0:1. Od druhé sady byla k vidění kvalitní a dramatická produkce. Domácí si udržovali nepatrný náskok, ale soupeř s nimi držel krok. Při podání Peldy se podařilo Hronovákům poprvé srovnat skóre a tím zažehnout přetahovanou o každý bodík. Nejprve došlo na domácí setboly, aby situace nabrala jiný směr, kdy se Hronov dostal do vedení. Proměnit se mu podařilo až čtvrtý setbol 0:2. Vedení 2:0 zajišťovalo první bod, ale to hostím nestačilo. Domácí ale nechtěli prodat svoji kůži lacino, hrálo se znovu vyrovnaně a nikdo nedokázal svému soupeři odskočit na více než bod. Podařilo se to až hostům při podání Kůrky a tento moment se ukázal jako rozhodující. Své perně vybojované vedení si už Hronovští nedali vzít 0:3.

Další výsledky 21. a 22. kola: Hrotovice - Ústí n. O. 3:0 a 3:1, Znojmo - Střelice 1:3 a 2:3, Žďár n. Sáz. - Litomyšl 3:0 a 3:1.

II. LIGA ŽENY, SKUPINA B

Sokol Žižkov I B - VK Hronov 0:3 (-23, -18, -16) a 1:3 (20, -18, -16, -30). Lídr druhé ligy potřeboval pro udržení náskoku na čele tabulky pokud možno maximálně bodovat.

Žižkov vstoupil do utkání výborně a Hronovu to měrně dlouho působilo problémy. Přesto Hronovačky prokázaly v koncovce této sady dostatek zkušeností, závěrečné tři výměny se jim podařilo získat nakonec na svoji stranu a tím i celý set 0:1. Entuziasmus vydržel Žižkovským ještě v podstatné části druhého dějství. Domácí vedly ještě 11:9, potom se ovšem Hronovačkám podařilo odskočit. V závěrečné části setu si Hronov suverénně došel pro další zisk 0:2. Třetí sada byla už plně v režii hostujících bojovnic. Ty si po vyrovnané počáteční pasáži vytvořily dostatečný náskok a nepřipustily žádné vážnější problémy 0:3.

Odveta už byla o něčem jiném. Žižkovské bojovnice nebraly žádný ohled na propastný tabulkový rozdíl a vynikající obranou tupily ostří hronovského útoku. Hronov od poloviny setu začal těžce zaostávat. Závěr si už Žižkov v pohodě pohlídal 1:0. Domácí kuly železo, dokud bylo žhavé, a tak i první část druhého dějství byla více než vyrovnaná. Domácí ještě při druhém technickém time-outu hřály náskok 16:14. Hronov pak ale zapnul na vyšší obrátky a velkou šňůrou při podání Novotné otočil na 17:22, což již logicky na setové vyrovnání stačilo 1:1. Úvod sady třetí už jasně vyzněl pro hostující děvčata, která šla záhy do několikabodového vedení. To ještě v další fázi notně rozmnožila, takže rozdíl byl při konečném účtování až propastný 1:2. V začátku čtvrtého setu si Hronov vypracoval dvoubodový náskok, který ale ztratil. Mírně vpředu byl stále Žižkov, ale Hronov dokázal vždy kontrovat a srovnat krok. To se změnilo těsně před dramatickým vyvrcholením, když Hronov získal jednobodové vedení na svoji stranu. Nadešel však nervy-drásající festival neproměněných mečbolů od stavu 23:24 až do 27:28. Sedmý mečbol už přinesl radost do tábora hostí 1:3.

SK Rubena Náchod - Auto Škoda Mladá Boleslav 1:3 (-18, -21, 23, -14) a 1:3 (-24, 11, -22, -12). Náchodské volejbalistky nezačaly dobře a první set jim poměrně rychle proplul mezi rukama. V tom druhém se sice mírně zvedly, na rozjetého soupeře to ale nestačilo. Stačilo to až ve třetím pokračování, kde se ve vyrovnané bitvě usmálo štěstí v koncovce na Náchod 1:2. Domácí hráčky však jako by uspokojeni ziskem setu polevily a čtvrtý set jednoznačně prohrály 1:3.

První set odvety byl nekonečným bojem o každý míč, závěr ale vyšel lépe hráčkám Mladé Boleslavi 0:1. Zatímco první set byl naprosto vyrovnaný, ten druhý se stal zcela jasnou záležitostí Náchoda, který soupeře doslova spláchl 1:1. Boleslav se ale ve třetí sadě zmátořila, vytvořila si mírný náskok, který v koncovce udržela 1:2. To náchodské volejbalistky definitivně zlomilo a čtvrtý set soupeři už jen odevzdaly 1:3.

Další výsledky 21. a 22. kola: Stavební fakulta Praha - Bohemians Praha 1:3 a 1:3, Pardubice - Slavia HK 1:3 a 0:3, Hlincovka - Havlíčkův Brod 3:1 a 0:3.

KP I. TŘÍDY MUŽI

Výsledky 21. a 22. kola: Vamberk - SCM Hradec Králové 3:0 a 3:0, Červený Kostelec - Janské Lázně 3:0 a 3:2, Dvůr Králové nad Labem - Černčice 2:3 a 0:3, Hronov B - Jičín 3:2 a 3:2, Bílá Třemešná - Slavia HK B 2:3 a 3:0.

KP I. TŘÍDY ŽENY

Výsledky 21 a 22. kola: Vamberk - Jaroměř 3:2 a 3:1, Červený Kostelec - Trutnov 3:2 a 1:3, Sokol Hradec Králové - St. Město-NA 1:3 a 1:3, Orel Hradec Králové - Slavia Hradec Králové B 3:2 a 0:3, Hronov B - Jičín odloženo na 4. března.

I. LIGA JUNIOREK

Výsledky 19. a 20. kola: Náchod - Slavia Hradec Králové A 3:0 a 3:0, Červený Kostelec - Slavia Hradec Králové B 3:1 a 3:2, Pardubice - Třebechovice 3:0 a 3:0. (ma, mr)

6. Třebechovice 20 3 17 17:54 11

PROTI hronovskému dvojbloku se v utkání Krajského přeboru I. třídy mužů prosazuje smečař Jičína.