I. LIGA MUŽŮ

SKK Svijany Vrchlabí – TJ Červený Kostelec 3:5 (3538:3555). Červený Kostelec se v dalším utkání představil na drahách Vrchlabí, předního týmu nejvyšší soutěže.

Úvod zápasu odpovídal papírovým předpokladům. Hostující Šmída hrál s Vejvarou na dráhy 2:2, ale v celkovém součtu výrazně ztratil. Mrkosovi nevyšla druhá polovina hry a ztratil slibně rozehraný zápas s Maršíkem. Vrchlabí vedlo po první třetině 2:0 o 86 kuželek.

Ve druhé třetině se kostelečtí hráči vzchopili a získali oba body. Schuster přehrál Fiebingera díky zlepšení ve druhé polovině. Novák předvedl výborných 642 a jasně porazil Erbena. Stav 2:2 a 10 kuželek pro Vrchlabí ale vzhledem k obsazení závěrečné čtveřice dával větší šance na úspěch domácím.

Papírové předpoklady ale tentokrát vzaly za své. Horn porazil na všech čtyřech drahách Beránka a jeho výkon se zastavil až na čísle 640. Bouda statečně vzdoroval favorizovanému Rolfovi a nakonec prohrál jen těsně.

V celkovém součtu nakonec porazil Červený Kostelec o 17 kuželek více, což znamenalo nečekané vítězství v poměru 5:3. Pro Červený Kostelec to je letos první vítězství venku.

Sestavy a výkony Vrchlabí – Červený Kostelec: Vejvara 610 – Šmída 558, Maršík 590 – Mrkos 556, Fiebinger 571 – Schuster 587, Erben 582 – Novák 642, Beránek 592 – Horn 640, Rolf 593 – Bouda 572.

Další výsledky 8. kola: MS Brno – Jičín 4:4, Val. Meziříčí – Č. Třebová 3:5, Č. Velenice – Rosice 2:6, Hořice – Trnovany 3:5, Třebíč – Olomouc 6:2.

I. LIGA ŽEN

TJ Lokomotiva Česká Třebová – SKK Primátor Náchod 3:5 (3219:3268). Náchodské ženy čekal zápas na drahách posledního týmu, který dosud ani jednou nevyhrál. Povinné vítězství se ale rodilo těžce.

Hrdinová ubojovala zápas proti Kaucké až v poslední dorážce, kterou vyhrála 61:35. Majerová sice na první dráze porazila 153 kuželek, další tři dráhy ale prohrála, a tak ji v zápase s Pekařovou nestačil ani vyšší počet poražených kuželek. Po první třetině vedl Náchod při stavu 1:1 o 13 kuželek.

Bezdíčkové se tentokrát příliš nedařilo a Wajsarová byla nad její síly. Bod pro Náchod získala Adamů, která porazila Kolářovou hlavně díky výborné poslední dráze 159. Při stavu 2:2 vedl Náchod po dvou třetinách jen o 19 kuželek.

I závěr zápasu přinesl dva vyrovnané souboje. V zápase Šimůnkové s Jánovou se bojovalo o každou kuželky a 2 kuželky nakonec rozhodly o vítězství Jánové. Od Cvejnové se čekal bod za vítězství, ale neměla to jednoduché. Odpor Johnové zlomila až na poslední dráze.

Sestavy a výkony Č. Třebová – Náchod: Kaucká 541 – Hrdinová 548, Pekařová 521 – Majerová 527, Wajsarová 526 – Bezdíčková 511, Kolářová 530 – D. Adamů 551, Jánová 544 – Šimůnková 542, Johnová 557 – Cvejnová 589.

Další výsledky 8. kola: Rokycany – Jičín 5:3, Val. Meziříčí – Husovice 7:1, Slavia Praha – Rokycany 3:5, Konst. Praha – Přerov 5:3. (dou, mr)