HC TJ Náchod – HC Košutka Plzeň 30:32 (18:16). Domácí nevstoupili do utkání nijak dobře, soupeř je od úvodních minut přehrával v nasazení a navíc se prosazoval i v rychlém útoku. „Košutka nás trochu překvapila osobní obranou Kloučka. Spíše jsme čekali, že při typech hráčů, které mají, že budou hrát se zasunutou obranou,“ předpokládal Petr Šulc, trenér Náchoda. S pokrytím nejlepšího domácího střelce se však Náchodští po čase dokázali vyrovnat a mezi 21. a 27. minutou otočili utkání ve svůj prospěch. Tuto pasáž totiž vyhráli jasně 7:1. Mírné vedení si pak Náchodští drželi až do závěru prvního poločasu. „V závěru poločasu jsme se dobře prosazovali v rychlém útoku a zlepšili jsme se i v obraně. Z naší strany to byla asi nejlepší pasáž v celém zápase,“ shrnul závěr první půle trenér Šulc.

Podobná hra se domácím dařila i úvodních deset minut ve druhé půli. „Od 12. minuty soupeř přešel na obranu 2 – 4, kterou měnil na 2+4, a to nám činilo velké problémy. Z důvodu absence Leugnera jsme neměli třetí spojku, řešili jsme tedy tuto situaci různými herními variantami, to nám ale nevycházelo,“ dodal Šulc. I vinou toho kupili domácí laciné chyby v útočné fázi, soupeř se brzy dotáhl a poté se znovu dostal do vedení. Domácí ještě dokázali srovnat, ale další dvě chyby a neproměněné vyložené šance definitivně pohřbily naděje Náchodských na zisk bodů

Petr Šulc, trenér Náchoda: „Velmi dobrá premiéra ze strany Štefana, byl velice platný v útočné fázi, když dokázal řídit spoluhráče ve svůj prospěch. V úvodu jara jsme hráli velmi dobře v obraně, ale už utkání v Napajedlech a nyní s Košutkou nám ukázaly, jako bychom usnuli na vavřínech. Do předminulého kola jsme měli nejlepší obranu, nyní je tomu naopak.“

Fakta – sestava a góly Náchoda: Klesl, Vaněček, Bílý 6, Zeus 2, Manych 6, Galba, Václavek, Hanuš, Bauer, Klouček 4, Hrachový, Štefan 6, Aliapulios 6. Rozhodčí: Zich, Štrébl. ŽK: 3:3. Dvouminutové tresty: 5×2:5×2. ČK: 1:0. Sedmičky: 1/1:5/3. Diváků: 150.

Další výsledky: Kostelec na Hané – Plzeň 24:20; Prostějov – Jičín 27:29; Přerov – Dvůr Králové 24:30; Královo Pole – Karviná SCM 22:41; Litovel – Napajedla 28:27.