Hned první podnik v Českém Dubu závodníky prověřil jak jsou na tom především rychlostně, když na ně čekala časovka měřící 18 kilometrů. V tomto závodě suveréne zvítězil Radek Vaňkát (Vinohradské šlapky) v čase 24:14 min., před Davidem Obšilem (KC Kooperativa Liberec) 24:20. Závodníky po celou dobu závodu provázel velmi silný vítr, který postupem času nabíral na intenzitě. Jediným regionálním zástupcem byl Tomáš Koutský z TJ Jiskra Potocký Jaroměř, kterému za čas 27:04 patřilo v kategorii M19 solidní šesté místo.

Druhý a třetí závod cyklisty zavedl do Prahy, kde se v dopoledních hodinách jela časovka do vrchu nesoucí název Memoriál Evžena Houdy. Zde závodníky čekala trať o délce 3980 metrů s převýšením 98 metrů. Vítězem se stal Petr Novák z CSK Markus (5:28,1). Tomáš Koutský z jaroměřského TJ Jiskra Potocký skončil v kategorii M19 za čas 6:37,2 sedmý. Ještě tentýž den cyklisté absolvovali večerní kritérium Cihlářkův memoriál. V ulicích města na závodníky čekal obdélníkový okruh, který museli zdolat celkem pětadvacetkrát. Cyklisté na něm dosahovali rychlostí přes padesát kilometrů v hodině a každé třetí kolo bylo pro tři nejrychlejší bodované. Vítězem se stal Daniel Treml (KC Kooperativa Liberec), který nasbíral 15 bodů, o jeden bod skončil druhý Václav Jelínek hájící barvy Exejeans. Tomáš Koutský obsadil v kategorii M19 šesté místo.
'
O den později Extraliga zavedla cyklisty do Znojma, kde se jel mezinárodní závod Europamaraton. Za krásného počasí se na start prestižního závodu seřadilo hned dvě stovky závodníků ze všech koutů republiky, včetně zahraničních i jezdců z USA. Závod měřil 125 kilometrů s převýšením 1350 metrů a cyklisty zavedl i do měst přilehlého Rakouska. O tempo závodu se staraly týmy Kolokrám.cz nebo Veloservisu. Po polovině závodu se velmi početný peloton rozdělil na dvě části, především v té první se úspěšně drželi Zdeněk Bartoš (IVT Náchod) a Tomáš Koutský (TJ Jiskra Potocký Jaroměř) Prvně jmenovaný dotáhl své snažení až do úspěšného konce, kdy v závěrečném spurtu vyhrál před Jiřím Mikuláškem (CSK Markus) a v celkovém hodnocení v kategorii M30 obsadil první místo. Tomáš Koutský v kategorii M19 obsadil vynikající druhé místo.

Výsledky Europamarton – M19: 1. Aleš Strnad (Kerda Colnago.cz) 2:37:01; 2. Tomáš Koutský (TJ Jiskra Potocký Jaroměř) 2:44:37; 3. Petr Klejna (KC Kooperativa Liberec). M30: 1. Zdeněk Bartoš (IVT Náchod) 2:37:10; 2. Jiří Mikulášek (CSK Markus) 2:37:11; 3. Marcel Kachlík (Veloservis Team) 2:37:14.

Dalšími závody jsou časovka na Andrův Chlum a o den později silniční závod v Sezemicích u Pardubic. (tk)