Nejlepších výsledků mezi plavci Delfína dosáhla novopečená trojnásobná krajská přebornice, devítiletá Daniela Felgrová. Vyhrála tři ze svých čtyř disciplín, a to 50 m i 100 m znak a 50 m volný způsob, navíc překonala krajský rekord na 100 m znak. Pouze na dvojnásobné kraulařské trati se musela sklonit před vynikající Štěrbovou z pardubického oddílu, která se stala nejúspěšnější plavkyní ze všech zúčastněných oddílů se čtyřmi zlatými.

Nejcennější medaili vybojovala také stejně stará Lucie Kramlová na trati 50 m prsa. Lucka přidala i tři stříbra na 50 motýl, 100 prsa a 100 polohový způsob, vždy za vítěznou Štěrbovou. Na 100 m prsa předvedla spolu s ní výjimečný výkon, když obě překonaly přes 19 let starý krajský rekord v této kategorii.
Tereza Škodová pak zabojovala na obou prsařských tratích, kde skončila druhá na 50 m a třetí na dvojnásobné vzdálenosti.

Nejlepší výkony mezi chlapci předvedl teprve osmiletý Vít Vosáhlo. Tomu se podařil husarský kousek, když za sebou nechal drtivou většinu o rok starších východočeských plavců a skončil na krásném druhém místě v závodě na 100 m znak. Ve všech svých startech byl v ročníku 2000 nejrychlejší. To znamenalo ve spojené kategorii s ročníkem 1999 třetí místo na 100 polohově, 6. a 7. místo na 50 volný způsob, resp. 100 VZ.

Dvě medaile stejného ražení zůstaly doma díky o rok staršímu Jakubu Litošovi. Ten zaplaval stříbro na 100 m polohově a bronz na 100 prsa, když na 100 volný způsob a 50 m zůstal jen těsně za stupni vítězů na čtvrtém místě.

Třetí nadějí Delfína do dalších let je osmiletý Milan Ptáček. Ten ve svém ročníku nenašel konkurenci ve sprintech na 50 znak i motýl, přičemž na tratích 100 polohově a 100 volný způsob zaplaval dva nejlepší časy. (pj)