Vypadáte spokojeně, přestože mnozí sedí u šálku kávy a cukroví, či prohánějí běžky po hřebenech našich nejbližších hor?
Vánoční soustředění je tradiční, nemůžeme vynechat, volno měly děti pouze o svátcích. Jsme uprostřed sezony a před námi je řada úkolů.
A co výsledky?
Lydie Leová se zúčastnila v rámci Projektu talentované mládeže mezinárodních závodů v Záhřebu. Skončila na čtvrtém místě, což je velmi pěkné, teď usiluje o to, aby se umístila mezi 24 závodnicemi, které budou na počátku února bojovat o mistrovské tituly v Českých Budějovicích. Lydii velmi pomáhá sponzor, který hradí její nemalé náklady.
V prosinci skončilo MČR seniorů, měli jsme zastoupení?
Neměli, i když se probojovaly dvě závodnice - Klára Pavlovičová a Iveta Demartini.
Proč tedy ani jedna nestartovala?
Klára Pavlovičová ukončila závodní činnost a bude se věnovat trenérské práci a Iveta se rozhodla startovat pouze na MČR juniorů a žactva. Tam jí budeme držet palce.
A co další děvčata?
O umístění mezi 24 nejlepšími v kategorii mladší žačky usiluje také Adina Hovorková a Kristýna Smolová. Kristýna Smolová bude reprezentovat Královéhradecký kraj na 3. Zimní olympiádě dětí, a to společně s Tomášem Kupkou, který se nyní připravuje v Hradci Králové a v Praze. Bude to velký svátek dětí a zimních sportů. Kristýně a Tomášovi budeme přát, aby se jim dařilo. Společně s nimi bude závodit Dominika Schmidtová ze Dvora Králové nad Labem, která dojíždí třikrát v týdnu na tréninky do Náchoda.
Jak si vedou nejmenší děti?
Ty se realizují v projektu Bruslička a vedou si velmi dobře. Na závodech v Novém Městě nad Metují získaly zlatou medaili Markéta Svobodová a Karolína Andršová, stříbrnou pak Klára Špryňarová, Kristýna Čemanová, Karolína Andršová, k bronzové medaili dobruslily Anna Dynterová a Erika Rýdlová. Úspěšní jsme ale byli na závodech Brusličky ve Dvoře Králové nad Labem. Mezi medailistkami se objevily na třetím místě Katka Machová, Anna Dynterová a Erika Rýdlová. Stříbrnou medaili si odvezly Klára Špryňarová a Karolína Andršová.
Co chystáte na leden?
Nyní o víkendu bude Velká cena Náchoda. Čeká se velmi zajímavý závod, protože mnohým závodnicím půjde o body do pořadí republikového žebříčku a závodit se bude v novém systému hodnocení. V kategoriích seniorky, junioři, juniorky se představí Iveta Demartini, mezi žáky Tomáš Kupka, ze žákyň bude zdejší oddíl reprezentovat Markéta Kosařová a mezi mladšími žákyněmi pak Lydie Leová, Adina Hovorková, Kristýna Smolová a Kateřina Machová. Kategorie nejmladší žákyně se jede ve starém systému hodnocení. Zde budou Náchod reprezentovat: Karolína Andršová, Erika Rýdlová a Kristýna Čemanová. Tak ať nám čtenáři drží palce a mohou se přijít podívat, jaký krásný sport v Náchodě provozujeme. I vy jste zváni srdečně.