Zatímco ženy Krčína čeká zítra v play off těžký zápas v Dobrušce, muži Krčína budou opět doma potvrzovat vítězství z minulého kola.

Sokol Krčín – TJ Šroubárna Žatec 22:13 (12:5). Začátek domácí podcenili a hosté ve 4. min. vedli 2:0 a v 5. min. 3:1. Až potom Krčín konečně zabral a v 9. min. už domácí vedli 5:3. Hosté sice ještě korigovali na 5:4, ale pak až do 28. min. nedokázali vstřelit žádnou branku. Výsledkem bylo bezpečné vedení 10:5. „V té době za nás hrál již kompletní mladý útok a bezpečně se prosazoval," těšilo domácího trenéra Tomáše Pavlíka. Do poločasu dokázali ještě jeho svěřenci upravit na 12:5.

Druhý poločas ale začal stejně jako první. Bezpečí vedení a menší koncentrace měly za následek snížení krčínského vedení na 13:8. Až poté začali Krčínští opět hrát a postupně odskočili na rozdíl sedmi branek (17:10) a v samém závěru skóre navýšili až na konečných 22:13.

Sestava a branky Krčína: Chmelík, Kopecký – M. Leugner, T. Marek, Verner, Mikolášek, Červinka – Fišer (6), Štrof (5), L. Marek (5), Linhart (3), Práchenský (2), M. Marek (1), Valtera.

Další výsledky: Podlázky – Plzeň Újezd 16:20, Studénka – Nýřany 17:23, Vítkovice – Přeštice 9:15, Nezvěstice – Rokytnice 17:8, Tymákov – 1. NH Brno 27:15.

Sokol Krčín – TJ Plzeň Újezd 19:18 (10:6). Favorizovaní hosté šli sice do vedení 1:0, ale ve 13. min. už Krčín zvyšuje na 4:1, aby o tři minuty později Plzeň korigovala na 4:3. Do konce poločasu to bylo jak na houpačce. Chvíli se prosazovali hosté, a chvíli domácí, kteří si ale stále udržovali vedení o dvě až čtyři branky. Ve 20. min. byl stav 7:4, ve 24. min. 8:6, aby do konce poločasu dokázali domácí házenkáři odskočit na 10:6.

Začátek druhé poloviny utkání byl velmi vyrovnaný. Oba týmy se střídaly ve vstřelování branek a do 15. min. se zdálo, že domácí mají utkání pod kontrolou. To svítil na ukazateli skóre stav 15:11. Pak ale Krčín zcela vypadl z tempa a hosté rychle využili domácího zaváhání, když ve 21. min. srovnávají na 15:15. Naštěstí se podařilo domácím opět naskočit do zápasu a ve 23. min. vedou 17:15. Toto hubené vedení si domácí udržovali až do konce, kde ještě ve 28. min. vedli 19:17, aby hosté hned z protiútoku korigovali na 19:18. „Bohužel jsme v dalším útoku ztratili snadno balón a hosté ještě měli jeden útok na srovnání skóre. Naštěstí byl tento úsek velmi krátký a hosté nedokázali tuto výhodu využít a utkání pro nás skončilo těsnou výhrou 19:18," popsal závěrečné dramatické minuty domácí trenér Tomáš Pavlík.

Sestava a branky Krčína: Chmelík, Kopecký – M. Leugner, Červinka, Mikolášek – Štrof (10), L. Marek (5), Fišer (3), Práchenský (1).

Další výsledky: Podlázky – Žatec 24:20, Vítkovice – Nýřany 23:24, Studénka – Přeštice 16:19, Tymákov – Rokytnice 14:22, Nezvěstice – 1. NH Brno 20:11. (dop, mr)

1. Plzeň Újezd 19 16 0 3 362:299 32
2. Krčín 19 13 2 4 370:329 28
3. Přeštice 19 13 1 5 353:305 27
4. Nýřany 19 13 1 5 363:334 27
5. Tymákov 19 10 1 8 371:335 21
6. 1. NH Brno 19 10 1 8 330:354 21
7. Nezvěstice 19 9 1 9 333:312 19
8 Podlázky 19 7 1 11 341:363 15