Krčín narazí na Brno

Nové Město nad Metují – Prvoligoví národní házenkáři Krčína přišli na západě Čech v posledním dvoukole o druhé místo po základní části.Do čtvrtfinále vstoupí ze třetího místa po základní části a v něm přivítají v neděli 5. června na svém hřišti 1.NH Brno.

4.6.2016

Ilustrační fotoFoto: Archiv

TJ DIOSS Nýřany – Sokol Krčín 22:17 (5:7). Zápas s Nýřany nezačal Krčín vůbec špatně.

Až do 13. min. hosté dokázali eliminovat všechny útoky domácích, jenže z toho vytěžili jen vedení 3:0. Krčínu se i dál dařilo v obraně, jenže to nedokázal využít v ofenzivě, ve 24. min. tak vedl jen 6:2. Domácí od té chvíle změnili herní projev a do konce poločasu snížili na přijatelných 5:7.

Začátek druhé části rozhodl o zbytku utkání. Domácí se chytili a v 5. min. srovnávali na 8:8, ale pak se karty začaly otáčet. V 10. min. Krčín srovnává na 10:10, ale pak už Nýřany utkání ovládly. Z téměř každého útoku dokázali domácí skórovat a postupně zvyšovali svoje vedení. Tři minuty před koncem to bylo už 20:15. Do konce utkání se ještě rychle upravovalo skóre až na konečných 22:17.

Sestava a branky Krčína: Chmelík, Kopecký – M. Leugner, Mikolášek, Červinka, Šefc, Verner – Štrof (11), L. Marek (4), Fišer (2), Valtera.

Další výsledky: Přeštice – Podlázky 22:25, Studénka – Nezvěstice 17:19, Vítkovice – Tymákov 15:22, Rokytnice – Žatec 18:17, 1. NH Brno – Plzeň Újezd 26:21.

TJ Přeštice – Sokol Krčín 16:16 (7:8). Zápas s Přešticemi se už hrál tak trochu z povinnosti. Postup na druhou pozici byl pro Krčín už jen v oblasti teorie a na čtvrtou příčku už Krčín spadnou nemohl.

A to se trochu podepsalo na vstupu do utkání, který měl Krčín hodně laxní. V 11. min. Přeštice vedly 4:1, ale zlepšenou hrou Krčín dorovnal nejen tempo hry, ale i skóre (5:5). Do konce poločasu pak bylo skóre jak na houpačce (7:8).
'
Druhý poločas byl obdobou prvního. Domácí rychle otočili na 9:8, ale pak Krčín už srovnal tempo a i vyrovnané skóre se drželo až do 16. min. na stavu 12:12. Pak domácí odskočili na 14:12 a náskok dvou branek drželi až do 24. minuty. Krčín ale v závěru zlepšenou obranou dokázal eliminovat domácí snahy a naopak ve 28. min. srovnal na 16:16. Tento stav pak už vydržel až do konce utkání.

Sestava a branky Krčína: Chmelík, Kopecký – M. Leugner, Červinka, Mikolášek, Šefc, Verner – Fišer (10), Štrof (3), L. Marek (3), M. Marek, Valtera.

Další výsledky: Nýřany – Podlázky 27:12, Vítkovice – Nezvěstice 19:17, Studénka – Tymákov 11:19, 1. NH Brno – Žatec 22:22, Rokytnice – Plzeň Újezd 20:25. (dop, mr)

12. Studénka 22 2 1 19 358:423 5
Pozn.: Družstvům Tymákova, Nezvěstic a Vítkovic byl odečten jeden bod.

4.6.2016 VSTUP DO DISKUSE

Jiří Štefek.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Lídr Pirátů v královéhradeckém kraji Martin Jiránek (39) není v politice nováčkem. Působí jako trutnovský zastupitel i jako zastupitel Královéhradeckého kraje. Nově však zasedne také ve sněmovně, kam se s Piráty probojoval v právě skončených volbách.

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.