Sokol Svinov - Sokol Krčín 22:23 (9:9)

Poslední dva soupeři na Krčín čekali na severu Moravy. V sobotu na hráčky čekalo kromě domácího Svinovu i velmi nepříznivé, chladné a deštivé počasí. I přes vytrvalý déšť, ale padalo hodně branek. První poločas byl velmi vyrovnaný, Krčín se dostal do vedení poprvé až v 26. minutě, v zápětí však jednobrankový náskok opět ztratil. Na začátku druhé půle se změnila především bojovnost týmu, k tomu navíc změna v obranné hře a rychlejší kombinace v útoku zajistily nečekaný zvrat, který Svinov nedokázal zachytit (14. min. 12:17). Zdálo se být rozhodnuto, ale houževnatostí domácích se začal náskok ztenčovat (18. min. 16:20, 21. min. 19:22), v poslední desetiminutovce nebyl Krčín schopný úspěšně zakončit a tak se pouze snažil ubránit získaný brankový rozdíl. Výsledek 23:22 pro Krčín byl odměnou za boj nejen proti soupeři, ale i proti povětrnostním podmínkám a vlastní vůli.

Sestava a branky: Kupková Markéta - Macková Veronika, Pavlíková Lucie, Žižková Radka, Rydlová Vendula, Horáková Václava, Kalivodová Marie - Tučková Aneta (11), Kotlářová Petra (8), Šimánková Simona (4), Hronovská Natalia.

Ostatní výsledky: SK Studénka – Sportklub Náchod 10:11 (5:5), TJ Stará Ves n. O. – Sokol Dobruška 13:18 (8:9), TJ Pustějov – TJ S. Opatovice n. L. 14:18 (10:10), SK Studénka – Sokol Krčín 8:13 (5:6).

Podmínky u druhého soupeře víkendu nebyly o nic víc přívětivé, na Krčín čekalo podmáčené hřiště s velmi nepříjemným napadaným listím. Společně s až mrazivým vzduchem to nebyly ideální podmínky pro pohlednou házenou. V začátku utkání se s tímto lépe srovnávaly soupeřky ze Studénky, jejich náskok v 8. min. (3:0) byl také dán pěti nastřelenými tyčemi po pěkných akcích Krčína v útoku. První poločas podržela krčínský tým Simona Šimánková, až do 29. minuty jediná střelkyně. Velkou oporou byla v tomto zápase i brankařka Markéta Kupková s obranou (celkově 8 branek z 34 střel), přičemž čtyřikrát z osmi případů byla překonána až po nařízeném pokutovém či trestném hodu. Zásluhou zlepšené obranné hry dostal Krčín ve druhém poločase pouhé tři branky, poslední už v 19. min. na 8:9, poté už skóroval pouze krčínský útok (v 22. min. 8:11, stav z 28. min. 8:13 již zůstal jako konečný). Příští víkend čeká Krčín předehrávka jarní části a zároveň jediný soupeř, kterému ženy podlehly, Sokol Dobruška. (vz)

Sestava a branky: Kupková Markéta - Macková Veronika, Pavlíková Lucie, Žižková Radka, Horáková Václava, Rydlová Vendula, Kalivodová Marie - Kotlářová Petra (5), Šimánková Simona (5), Tučková Aneta (3), Hronovská Natalia. Trenéři: Zimla Kamil, Štefková Alexandra.

Ostatní výsledky: Sokol Svinov – Sportklub Náchod 12:23 (5:2), TJ Stará Ves n.O. – TJ S. Opatovice n.L. 11:12 (6:5), TJ Pustějov – Sokol Dobruška 12:18 (4:8), TJ S. Vracov – HK Hlinsko 15:23 (8:14).

Pro vítězství si doběhl domácí borec Kamil Krunka.