Krčín se i přes porážku drží v popředí tabulky

Nové Město nad Metují – K dalším utkáním nejvyšší domácí soutěže národních házenkářů cestovali hráči Krčína do Tymákova a Nezvěstic.

15.9.2016

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Sokol Tymákov – Sokol Krčín 20:21 (8:11). Zápas v Tymákově byl na začátku velmi vyrovnaný. Až do 23. min. se nikdo ze soupeřů nedokázal od druhého brankově odpoutat (7:7). Teprve pak se hostům podařilo chytit několik míčů a ty i proměnit v rozdílové branky. Díky tomu Krčín odskočil ve skóre na 7:9 a do konce poločasu na 8:11.

Nadějný poločasový náskok se hostům dařilo udržovat průběžně během celé druhé části. Tymákov se ale přece jen přiblížil na rozdíl jediné branky, v 19. min. však Krčín odskočil na 14:19. V těchto momentech však Krčín ztratil koncentraci a domácí se postupně vrátili do zápasu (19:20). Krčín ale naštěstí odpověděl na 19:21, takže mu už ani příliš nevadilo závěrečné snížení domácích na konečných 20:21.
„Velmi cenné vítězství, které nám umožnilo udržet se v herní pohodě. Pochvalu jednoznačně zaslouží Michal Fišer, kterému se velmi střelecky dařilo, a i mladý brankář Filip Rýdl, který několika důležitými zákroky pomohl k další výhře na půdě soupeře," shrnul zápas krčínský trenér Tomáš Pavlík.

Sestava a branky Krčína: Martin, Rýdl – Leugner, Mikolášek, T. Marek, Verner – Fišer (15), L. Lukáš (4), M. Marek (2), Valtera.

Další výsledky: Nýřany – Vítkovice 19:14, Přeštice – Rokytnice 22:8, Nezvěstice – 1. NH Brno 16:13, Podlázky – Čakovice 17:13, Opatovice n. L. – Plzeň Újezd 22:20.

TJ S. Nezvěstice – Sokol Krčín 18:17 (8:6). Začátek utkání byl poznamenán časnou ranní hodinou (8:15), takže se ligová házená začala hrát až zhruba někdy od 10. minuty.

Lepší začátek předvedli domácí (2:0), Krčín se sice následně také chytil, ale už se mu za celé utkání nepodařilo jít ani jednou do vedení. V 15. min. sice Krčín srovnal na 2:2, jenže o čtyři minuty později už zase prohrával 5:2. Poločas nakonec domácí vyhráli 8:6.
V začátku druhé půle se podařilo Krčínu náskok domácích smazat (11:11), ale potom Nezvěstice opět ve 13. min. odskakují na 13:11. Domácí si svůj náskok udržovali až do 27. min. a do stavu 17:15. Krčín ale dvěma rychlými brankami ve 28. min. srovnal na 17:17. Nezvěstice šly ale do útoku a zhruba minutu před koncem upravily na 18:17. Na tento gól už Krčín zareagovat nestačil. „Jde říci, že utkání z naší strany nebylo nepovedené. Domácím jsme velmi dobře sekundovali a nebýt několika zbytečných ztrát na začátku utkání a několika neproměněných jasných šancí, mohl být výsledek pro nás příznivější. Přesto za víkendová utkání lze tým pochválit a doufat v pokračování nastoleného trendu," bere si pozitiva krčínský trenér Pavlík.

Sestava a branky Krčína: Chmelík, Kopecký – Leugner, Mikolášek, T. Marek, Verner – Fišer (11), L. Marek (4), M. Marek (2), Valtera.

Další výsledky: Nýřany – Rokytnice 24:19, Přeštice – Vítkovice 24:5, Tymákov – 1. NH Brno 24:18, Opatovice nad Labem – Čakovice 20:15, Podlázky – Plzeň Újezd 21:22. (dop, mr)

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.