Krčín si i po debaklu v Dobrušce zahraje o mistrovský titul

Dobruška – Prvoligové národní házenkářky Krčína zakončily základní část nejvyšší domácí soutěže vysokou porážkou na půdě vítěze základní části.

5.5.2016

NA PODZIM Krčín (v modrém) doma prohrál s Dobruškou o čtyři branky, na jaře to bylo už o třináct.Foto: Zdeněk Mudroch

Prohra v Dobrušce však už neměla vliv na to, že si Krčín zahraje v play off o titul mistra republiky.

Sokol Dobruška – Sokol Krčín 33:20 (16:10). Utkání se na hřišti týmu, jenž za celou základní část prohrál jen dvakrát, vyvíjel od počátku pro Krčín špatně.

V 8. minutě sice ještě držel Krčín s domácím favoritem krok (2:2), o chvíli později ale už domácí hráčky vedly 4:3. Ještě v 15. minutě se držel Krčín na dohled (5:3). Od tohoto okamžiku však začala Dobruška utkání jasně ovládat, což se bohužel pro hostující Krčín promítlo i ve vývoji skóre. Ve 20. minutě to bylo 8:5, o čtyři minuty později 12:6 a do konce poločasu skóre narostlo na stav 16:10.

Druhá půle žádnou velkou změnu nepřinesla. Domácí hráčky se nadále bez problémů prosazovaly přes obranu Krčína a k tomu navíc i své akce přesně zakončovaly. Střelecky se v tomto zápase blýskla domácí Laštovičková, která Krčínu nasázela dvacet branek. „Z utkání je potřeba se rychle oklepat a začít se soustředit na zápasy play off, do kterého nastupujeme ze třetího místa po základní části soutěže," hledí už dopředu trenérské duo Krčína Fišerová – Zimla.

V prvním kole nadstavbové části hostí Krčín v neděli 15. května od 10 hodin Tymákov.

Sestava a branky Krčína: Šefcová – Štefková, Pavlíková, Žižková, Chrastilová – Koudelková (6), Šimánková (5), Kotlářová (4), Zimlová (4), Hamanová (1), Rydlová.

Další výsledky: Tymákov – Chomutov 41:3, Přeštice – Draken Brno 20:12, Příchovice – Hlinsko 21:17, Tymákov – Žatec 25:14, Příchovice – Draken Brno 26:11, Přeštice – Hlinsko 18:19. (vz, mr)

10. Bakov n. Jiz. odstoupil ze soutěže
Pozn.: Příchovicím byl po skončení základní části odečten jeden bod.

5.5.2016 VSTUP DO DISKUSE

Jičín - Hronov
17

V derby padaly góly jen ve druhé třetině, Nové Město pálilo ostrými

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Právě jsme se narodili - říjen 2017

Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v přišli na svět v náchodské porodnici v říjnu roku 2017. Šťastným rodičům gratulujeme.

Velké Poříčí i Provodov to měly o fous

Náchodsko - Stoprocentní byl ve víkendovém kole fotbalové I. B třídy regionální trojlístek.

Česká Skalice - Letošní ročník Slavnosti stromů ve Vile Čerych v České Skalici se opravdu vydařil.

Náchodsko - Fotbalisté Náchoda nebudou na třetí říjnový víkend vzpomínat v dobrém.