I. LIGA ŽEN

Sokol Krčín – SK Chomutov NH 36:12 (20:7). Od začátku zápasu byly domácí ženy lepší ve všech řadách. Obrana s brankářkou nedovolovaly soupeři vstřelovat góly, zato útočnice se lehce prosazovaly přes obranu soupeře a hlavně dávaly branky. To znamenalo, že domácí házenkářky postupně navyšovaly skóre (6:3, 10:5, 15:5). Do konce poločasu se hra neměnila, takže se šlo do kabin za stavu 20:7.

Ani ve druhé půli se vývoj utkání nezměnil. Po první desetiminutovce Krčín vedl už 26:9. Pak domácí útočnice mírně polevily, takže ve 22. min. byl stav 29:11. Do konce utkání ale Krčín ještě dokázal náskok navýšit a konečné skóre tak vyznělo jasně ve prospěch domácích házenkářek v poměru 36:12.

Sestava a branky Krčína: Šefcová – Štefková, Macková, Pavlíková, Žižková – Koudelková (10), Kotlářová (9), Zimlová (6), Hamanová (5), Šimánková (4), Rydlová (2).

Další výsledky: Bakov nad Jizerou – Hlinsko 14:19, Tymákov – Draken Brno 19:13, Dobruška – Žatec 21:10.

Sokol Krčín – TJ Šroubárna Žatec 26:22 (14:11). O den později hostily ženy Krčína nováčka soutěže ze Žatce. Čekal se mnohem vyrovnanější zápas, a to se nakonec také potvrdilo.

Utkání bylo od první minuty vyrovnané. Krčín sice hned v úvodu vedl, ale nepovedlo se mu vzdálit na víc než dvě branky. Do konce poločasu se Krčínu přeci jen povedlo trochu odskočit, a tak první část skončila rozdílem tří branek.

Druhá půlka byla obdobou té první. Na obou stranách se spíše prosazovaly útoky, proto skóre navyšovala obě družstva. Největší rozdíl ve skóre tak byl v 17. minutě, a to 22:15. Hostující házenkářky ale do konce zápasu dokázaly ještě skóre zkorigovat na konečných 26:22.

„Naše děvčata je nutno pochválit za celý víkend a zisk čtyř bodů," shodlo se trenérské duo Ludmila Fišerová – Kamil Zimla.

Sestava a branky Krčína: Šefcová – Štefková, Macková, Žižková, Pavlíková, Mervartová – Kotlářová (10), Koudelková (9), Zimlová (3), Hamanová (2), Rydlová (2), Šimánková.

Další výsledky: Bakov nad Jizerou – Draken Brno 8:22, Tymákov – Hlinsko 14:12, Dobruška – Chomutov 41:10, Přeštice – Příchovice 7:14.

I. LIGA MUŽŮ

1. NH Brno – Sokol Krčín 20:18 (10:9). Čekal se vyrovnaný boj, v němž se oba týmy snaží zapojovat nové mladé hráče.

Domácí trpělivě čekali na svoji branku, a tak se nehrála žádná házená nahoru-dolů. Ale úspěšnost domácích byla až do 25. minuty téměř 100%. V případě Krčína to bohužel takové nebylo. Proto také v 16. min. prohrával 7:4 a ve 25. min. 9:6. V této fázi zápasu se ale přestalo dařit domácím útočníkům, naopak hostům se povedlo využít nabídnuté šance, a tak ve 29. min. srovnali na 9:9. Domácí pak dokázali přece jenom zvrátit poločas na svoji stranu (10:9).

Druhý poločas byl soubojem nervů, v němž se Krčín marně snažil přiblížit alespoň na remízu. Domácí stále drželi jedno až dvoubrankové vedení (11:10, 14:13, 19:18). Domácí pak dokázali taktickou hrou udržet míč až do samého konce, v němž skórovali šestimetrovým hodem po čase.

„Další ze zápasů, kde jsme měli na zisk bodů. Pozitiva jsou, že až do samého konce celý tým bojoval, a také zapracování Vojty Práchenského do týmu," bere si z utkání klady trenér Tomáš Pavlík.

Sestava a branky Krčína: Kopecký – Leugner, Mikolášek, T. Marek, Verner – L. Marek (6), Práchenský (6), Fišer (3), Štrof (3).

Další výsledky: Rokytnice – Vítkovice 17:13, Nezvěstice – Přeštice 22:22, Tymákov – Žatec 23:14, Plzeň Újezd – Nýřany 16:19. (vz, dop, mr)