Sokol Krčín - Spoje Praha 19:9 (11:4). Družstvo žen Sokola Krčín vstoupilo do nové sezóny nejen se záměrem poprat se o dobré umístění, ale hlavně dát větší prostor mladší generaci hráček.

Podle očekávání měly mít krčínské ženy ve svém prvním utkání nad letošním nováčkem ligy herní převahu, což se také prokázalo hned v počátku duelu. Zatímco se domácí střelkyně v prvním poločase dobře prosazovaly, obrana dovolila Spojům skórovat jen čtyřikrát. Do konce poločasu si tak Krčín vybudoval náskok sedmi branek.

Druhý poločas nebyl sice ze strany soupeře odevzdaný, ale ke snížení náskoku nebo změně rytmu hry také nedošlo. Jen prvních devět minut divák neviděl branku ani na jedné straně. Poté však skóre ještě narůstalo až na konečných 19:9.

Výrazný výkon předvedla jak domácí brankařka H. Kočová, tak zkušená útočnice V. Zimlová se 7 brankami (70% úspěšností střelby).

V příštím kole zajíždí Krčín do Hlinska v Čechách, kde bude silnou motivací odčinění porážky z play off minulé sezóny.

Sestava a branky Krčína: Kočová, Šefcová Macková, Nejmanová, Chrastilová, Štefková, Linhartová Zimlová (7), Fišerová (4), Poláčková (3), Koudelková (3), Hamanová (2), Kotlářová.

Další výsledky: Žatec - Blovice 16:11, Modřany - Přeštice 11:24, Chomutov - Tymákov 17:21, Studénka - Hlinsko 15:13, Dobruška - Rokytnice 23:15. (vz)