Součástí těchto oslav budou i zápasy nejvyšší domácí soutěže mužů a žen. Zatímco v případě mužů půjde o první kolo, ženy si své úvodní kolo odehrály už před týdnem.

SK Studénka – Sokol Krčín 8:13 (5:9). K prvnímu zápasu nové sezóny zajížděly ženy Krčína v nekompletní sestavě na severní Moravu do Studénky. Ligovou premiéru si ve Studénce odbyly útočnice Simona Šimánková a brankářka Natália Kalivodová.
Vstup do zápasu se hostujícím házenkářkám vydařil. V 8. min. Krčín vedl 4:1, když hostující útočnice proměňovaly střelecké příležitosti a lépe se vyrovnaly s kluzkým povrchem. Poté se však Krčínu nepodařilo deset minut vstřelit gól a soupeř srovnal v 17. min. na 4:4. Ještě o tři minuty později to bylo 5:6, ale od té doby už domácí hráčky do konce poločasu neskórovaly, takže se šlo do šaten za stavu 5:9.
V poločasové pauze přišla průtrž mračen, takže hřiště bylo rázem pod vodou, což mělo značný vliv na průběh celého druhého poločasu. Velkým nepřítelem všech na hřišti byl mokrý a kluzký balón, takže první branka padla až ve 13. minutě do sítě domácích. Střeleckých příležitostí už do konce moc nebylo, a tak se zápas za nepříjemného deště jen dohrával.
K zápasu Krčín odjížděl bez několika hráček, ale následující domácí dvoukolo už bude v plné sestavě. V sobotu 30. srpna Krčín hostí Chomutov a o den později Hlinsko.

Sestava a branky Krčína: Kočová, Kalivodová – Macková, Štefková, Nejmanová – Fišerová (5), Zimlová (3), Kotlářová (3), Šimánková (2), Kotlářová.

Další výsledky 1. kola: Rokytnice – Dobruška 21:21, Hlinsko – Blovice 20:13, Chomutov – Tymákov 11:18, Příchovice – Přeštice 11:18.

V nové sezóně mají ženy změnu v hracím systému. První ligu hraje pouze 10 družstev. V základní části se hraje systémem doma a venku každý s každým, a poté se tabulka rozdělí na dvě skupiny. První až páté družstvo si to rozdá o medaile (opět systém doma venku a každý s každým), druhá pětice na šestém až desátém místě bude hrát stejný systém, přičemž poslední dvě družstva sestoupí do 2. ligy, která se letos zavedla i u žen. Z Královéhradecka ji hrají Opatovice a Náchod. (vz)