I. LIGA ŽEN

TJ Spartak Přerov – SKK Primátor Náchod 1:7 (3261:3440). Náchodské ženy začínaly novou sezónu tam, kde končily tu předchozí, v Přerově. Zatímco na jaře se z vítězství radovaly přerovské hráčky, tentokrát se utkání stalo jednoznačnou záležitostí Náchoda.

Hrdinová výborným výkonem 614 porazila o 70 kuželek Janyškovou. Moravcová sice nestačila na Helisovou kvůli špatné druhé polovině, ale jak se později ukázalo, byly to poslední body Přerova. Náchod vedl po první třetině při stavu 1:1 o 40 kuželek a v dalším průběhu postupně navyšoval náskok.

Ve druhé třetině Brožková a Šimůnková přenechaly Sedláčkové s Pavelkou pouze jeden dílčí bod. Šimůnková zaujala vyrovnanými dráhami, zahrála 3 x 138 a 1 x 139. Po dvou třetinách už Náchod vedl 3:1 o 113 kuželek.

Ve stejném trendu se pokračovalo i ve třetí třetině. Bezdíčková a Cvejnová získaly vítězství nad Katzerovou a Ovšákovou už po třech drahách, a tak dlouho před koncem zápasu bylo jasné, že si náchodské ženy odvezou z Přerova vysoké vítězství.

Sestava a výkony Přerov – Náchod: Janyšková 544 – Hrdinová 614, Helisová 576 – Moravcová 546, Sedláčková (od 91. hodu Fajdeková) 537 – Brožková 590, Pavelková 537 – Šimůnková 553, Katzerová 506 – Bezdíčková 547, Ovšáková 565 – Cvejnová 590.

Další výsledky 1. kola: Konstruktiva Praha – Valašské Meziříčí 3:5, Slavia Praha – Rokycany 2:6, Rosice – Zlín 8:0, Zábřeh – Blansko 2:6, Duchcov – Česká Třebová 3:5.

I. LIGA MUŽŮ

TJ Sokol Husovice – TJ Červený Kostelec 6:2 (3439:3253). V úvodu nové kuželkářské sezóny se Červený Kostelec představil na dráhách loňského vicemistra, Sokola Husovice.

Domácí už od začátku začali naplňovat roli favorita. Janko sice Škoulu porazil na první dráze, ale další tři dráhy s ním prohrál. Schuster ztratil naději na bodový zisk proti Vymazalovi už po třech prohraných dráhách. Husovice tak po první třetině vedly 2:0 o 64 kuželek.

V prostřední části se poprvé v lize představil dorostenec Bouda a zcela jednoznačně prohrál s Machálkem. Své možnosti naznačil až na poslední dráze výkonem 150. Vyrovnaný zápas mezi Kelpenčevem a Mýlem rozhodl pro sebe hostující Mýl. Kelpenčev sice porazil o tři kuželky více, ale Mýl vyhrál na body 2,5:1,5. Mýl vítězstvím udržel pro Kostelec teoretickou naději na vítězství, která ale vzhledem ke ztrátě 194 kuželek nebyla příliš reálná.

Kostelečtí hráči byli pro domácí vyrovnaným soupeřem až v poslední třetině. Neumann výborným výkonem 591 porazil Mazura a získal tak druhý bod pro Kostelec. Mrkos sehrál se Žižlavským vyrovnaný zápas, který rozhodla až lepší poslední dorážka Žižlavského. Červený Kostelec tak na dráhách favorizovaných Husovic prohrál poměrně jasně 2:6 o 186 kuželek.

Sestavy a výkony Husovice – Červený Kostelec: Škoula 575 – Janko 554, Vymazal 596 – Schuster 553, Machálek 611 – Bouda 484, Kelpenčev 523 – Mýl 520, Mazur 570 – Neumann 591, Žižlavský 564 – Mrkos 551.

Další výsledky 1. kola: Jičín – Valašské Meziříčí 2:6, Slavoj Praha – Rokycany 3:5, Jihlava – Vrchlabí 5:3, Stříbro-Klokani – Olomouc 5:3, MS Brno – Luhačovice 2:6. (dou, mr)