II. LIGA ŽEN

SKK Jičín B – SKK Primátor Náchod B 7:1 (3435:3171). Nově vytvořený ženský tým Náchoda B se po úvodním těsném vítězství nad Kutnou Horou představil na jičínských dráhách, kde se utkal s jedním z favoritů na postup do 1. ligy.

Už po první třetině ztrácel Náchod 123 kuželek, když Mankovecká uhrála proti Kammelové pouze jeden bod a Hofmanová proti Hercíkové neuspěla ani jednou.

Ve druhé třetině se Nálevkové podařilo sebrat domácím jeden bod. Nálevková sice nakoulela méně než Kučerová, ale na dráhy vyhrála 2,5:1,5. Protože ale K. Majerová jasně prohrála s Portyšovou, byl po dvou třetinách stav 3:1 a 184 kuželek pro Jičín.

I závěrečná třetina byla více než jednoznačná, a tak se rozdíl mezi oběma soupeři nakonec zastavil na 264 kuželkách.
Úspěchem Náchoda může být zisk jednoho dílčího bodu.

Sestavy a výkony Jičín – Náchod B: Kammelová 585 – Mankovecká 546, Hercíková 569 – Hofmanová 537, Portyšová 585 – K. Majerová 537, Kučerová 559 – Nálevková 546, Abelová 559 – Kroupová 527, Pristandová 578 – Vaňková 530.

Další výsledky 2. kola: Žižkov Praha – Neratovice 6:2, České Budějovice – Kolín 6:2, Jablonec nad Nisou – Kolín 4:4, Kutná Hora – Ústí nad Labem 6:2.

VÝCHODOČESKÁ DIVIZE

SKK Třebechovice – SKK Primátor Náchod B 12:4 (2480:2404). Domácí Motyčka vstoupil do zápasu ve velkém stylu a skvělým výkonem 467 porazil Hejnyše o 71 kuželku. Motyčkův výkon výrazně převýšil výkony všech ostatních hráčů v tomto zápase. Hostující Voleský se snažil napodobit Motyčku v prvních plných, kde shodil 160. Pak zvolnil, ale na vítězství nad Moravcem to stačilo. Náchod vyrovnal na 1:1 a ztrátu v kuželkách snížil na 44.

Souboj Beka a Douchy přinesl urputný boj o každou kuželku. O tři kuželky byl nakonec lepší domácí Bek. Překvapením zápasu se stal výkon nového náchodského hráče Šimůnka, který přišel do Náchoda na hostování z Českého Meziříčí. Šimůnek svým výkonem 433 stylově připomněl, že mu bude v sobotu 33 let. Jednoznačně porazil Mařáka a ztrátu v kuželkách snížil na pouhých 6 kuželek.

To ale bylo ze strany hostů vše. Tomeš ani Dlohoška si neporadili s nástrahami těžkých třebechovických drah. Dvořákovi a Kindlovi stačily k přesvědčivým vítězstvím jen průměrné výkony.

Třebechovice v utkání slabší úrovně nakonec vyhrály 12:4 o 76 kuželek.

Sestavy a výkony Třebechovice – Náchod B: Motyčka 467 – Hejnyš 396, Moravec 394 – Voleský 421, Bek 407 – Doucha ml. 404, Mařák ml. 392 – Šimůnek 433, Dvořák 400 – Tomeš 377, Kindl 420 – Dlohoška 373.

SKK Hořice B – TJ Červený Kostelec B 14:2 (2729:2593). Hosté nezačali s Hořicemi nejlépe, když Kejzlar s Chráskou nestačili na domácí duo Baier – Kráčmar.

V prostředních dvojicích se nedařilo ani červenokosteleckému Linhartovi, naopak jeho spoluhráč Vlček využil slabší formy domácího Košťála a urval pro svůj tým první, a jak se později ukázalo i jediné body.

V závěrečných dvojicích totiž na své hořické soupeře nestačili jak Adamů, tak ani Kašpar.

Sestavy a výkony Hořice B – Červený Kostelec B: Baier 444 – Kejzlar 424, Kráčmar 427 – Chráska 443, Bartoníček 465 – Linhart 429, Košťál (od 51. hodu Mazura) 431 – Vlček 438, Fikar 467 – Adamů 421, Nálevka 450 – Kašpar 438.

Další výsledky 2. kola: Vrchlabí B – Jičín B 6:10, Hradec Králové – Rychnov na Kněžnou B 12:4, Trutnov B – Přelouč 11:5, České Meziříčí – Vysoké Mýto 8:8, Hylváty – Dvůr Králové 14:2. (dou, mr)