Na závodníky čeká nová trať dlouhá 10 000 metrů s cílem na Denisově nábřeží v Náchodě, kde se nejlepší běžci objeví krátce po půl dvanácté.

Tento běh je veřejným závodem, přeborem okresu Náchod mužů a žen v silničním běhu a posledním 7. závodem seriálu běhů „Primátor cupu 2018“.

Přihlášky nových závodníků a vydání startovních čísel elektronicky přihlášeným závodníkům proběhne jak v pátek 19. října, tak také o den později ve sportovní hale SK Náchod, dříve Rubeny.

V pátek to bude v časech od 13 do 18 hodin (startovné 200,-Kč), v sobotu to pak bude od 7.30 do 9.50 hodin (startovné 300,-Kč).

Při prezentaci převezmou závodníci startovní číslo s čipem, pamětní list a ledvinku s logem závodu.

Všichni závodníci budou následně postupně převáženi autobusy z Náchoda z parkoviště před sportovní halou SK Náchod na místo startu, a to mezi 8.45 do 10.10 hodin. Jeden autobus pak osobní svršky jednotlivých běžců zase doveze do cíle závodu.

Pořadatelé i policejní orgány mají prosbu k obyvatelům sídliště v Běloveské ulici, aby v době od 11.15 do 12.15 hodin nevyjížděli svými auty na cyklostezku, po které se závod poběží.

Ve 13 hodin bude na programu slavnostní vyhlášení výsledků závodu v obřadní síni MěÚ v Náchodě. Ceny předají představitelé pořádajících měst a zástupci pořadatele a sponzorů závodu.

Loňský jubilejní ročník dokončilo celkem 578 vytrvalců, kterým dominovali běžci z Afriky. První čtyři místa patřila Keňanům, páté Maročanovi a až poté závod dokončil Dominik Sádlo z novoměstského Sportovního klubu.   (ru, mr)