Lemfeldová s Rožnovskou vylovily z bazénu v Kudowě dvě zlata

Náchod - Mladí plavci Delfína Náchod se vydali do nedaleké Kudowy Zdroj, aby se zúčastnili Jarních plaveckých závodů. Plavalo se v areálu Vodní svět na 25metrovém bazénu.

20.4.2012

Bazén v polské Kudowě hostil závody nejmenších plaveckých nadějí, mezi nimiž se ty Náchodské rozhodně neztratily. Foto: Archiv Delfína

Kromě tří polských družstev a Náchoda startovala ještě Lokomotiva Trutnov. Závod byl určen pro začínající plavce ve věku od 6 do 10-ti let. Pro mnohé to byl závodní křest.

Náchod reprezentovalo 41 nejmenších přípravkových dětí. Mezi dvojnásobné vítěze se zapsali i dva náchodští plavci. Desetiletá Petra Lemfeldová zvítězila časem 41,89 na 50m znak a na 50m volný způsob finišovala za 37,03 .

O rok mladší Štěpánka Rožnovská stanula na nejvyšší pozici v závodech na 50 prsa za 50,73 a 50 znak za 48,52. Její sestra Anežka zvítězila v ročníku 2002 na 50 prsa v čase 46,32.

Pět plavců ke zlatu přidalo i stříbrnou medaili. V ročníku 2004 zvítězili Anežka Kratěnová na 25m znak a Michal Jerman na 25m volný způsob. Mezi o rok mladšími na stejné trati pak excelovali Šárka Tomková a Martin Jirman. Šimon Lelek vyhrál 25m znak.

Jitce Kovářové (2005) se podařilo vyplavat stříbro na 25m volný způsob a bronz na 25m znak. Stříbro si domů odvezli Pavlína Linhartová, Vojta Pavelka, Štěpán Kozák a Bohdan Ptáček.

Bronz patří Kamile Kyprové, Michalu Exnerovi a Sebastiánu Flaškovi.

Ne všichni mohli stanout na stupních nejvyšších, ale i výsledky na dalších místech jsou obrázkem, že náchodské plavání má v současné době kvalitní líheň mladých talentů. Z nich se v budoucnu budou rekrutovat adepti závodních žákovských a juniorských družstev, kteří by mohli úspěšně soutěžit na nejvyšších domácích soutěžích.

Uznání však hlavně zaslouží trenéři minipřípravkových družstev za svoji několikaměsíční únavnou, ale velmi důležitou práci. Pro ně je právě start na soutěži tou největší odměnou za svou mravenčí práci a nasazení.(pj, rh)

20.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.