Program měl tradiční nabídku – tedy zvýhodněné turnaje Mistrovství Severovýchodních Čech (SVČ) tzv. Double Openy v kategoriích žen a mužů a závěrečné klání 21. ročníku seriálu Pohár W-Sportu smíšených dvojic.

Prvenství v Double Openech si odnesli favorité Alena Gregůrková a Pavel Drtil. Oba se při své pouti značně zapotili, když jim nejvíce konkurovali stříbrní Jitka Hofmanová a Jiří Bašák. I bronzoví Dagmar Komorová a Daniel Záruba do poslední chvíle žili nadějí na triumf.

Mezi medailisty je třeba vyzdvihnout výkon Jitky Hofmanové, která na rozdíl od svých kolegyň i kolegů stála na stupních vítězů v turnaji vyšší kategorie poprvé v kariéře. Za zmínku určitě stojí i umístění hráčky kategorie D Ireny Prokopcové, která mezi 25 ženami skončila pátá, respektive čtrnáctiletého mladíka Davida Záruby, jež v konkurenci 63 mužů obsadil pěknou sedmou příčku.

Vrcholem dne však byl finálový turnaj 21. ročníku Poháru W-Sportu smíšených dvojic. Výhra v turnaji vynesla na stupeň nejvyšší pár Josef Dlab, Jiří Holík. Oba pánové se na dvacet let starý putovní pohár zapsali již potřetí.

Zajímavostí je, že poprvé od ročníku 2010 se v této možná vůbec nejstarší turnajové sérii v republice na stupních vítězů neobjevila žádná dáma. Stříbro totiž ukořistili Petr Rezek s Pavlem Kuřátkem a bronz Michal Ulrich s Janem Dvořáčkem.

Double Openy byly pro celoroční krajské žebříčky Mistrovství Severovýchodních Čech ohodnoceny dvojnásobným počtem bodů a proto se také předpokládalo, že pořadím řádně zamíchají. Stalo se tak ale pouze v mužských kategoriích.

Na první pozici absolutního pořadí se vyhoupl Mistr SVČ z roku 2014 a obhájce stříbra z posledních dvou let Daniel Záruba, který z čela sesadil Michala Ulricha. Nového lídra má i béčko, kde Jiří Bašák předskočil svého týmového kolegu Mariana Weintragera, a také déčko, ve kterém se do čela před Pavla Černého posunul Josef Dvořáček. Jen v céčku vydržel na první pozici stejný hráč, jmenovitě Marian Pirkl. V ženských kategoriích je nejvýznamnější změnou posun Ivy Máslové ze čtvrté na třetí místo kategorie D.