VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Licenční poplatky budou opět aktuální téma

Náchod – Finance se staly nejdelším a pochopitelně i nejdiskutovanějším tématem páteční konference Okresního volejbalového svazu Náchod (OVS), na níž došlo jako každoročně také k ocenění jubilantů.

28.2.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

V úvodu celého programu proběhla tradiční volba mandátové a návrhové komise, po ní si vzal slovo předseda OVS Náchod Martin Houštěk, aby přítomným zástupcům oddílů přednesl výroční zprávu za rok 2010. Ta se ani letos příliš nelišila od těch z let předchozích, v níž předseda znovu vzpomněl velkou regionální volejbalovou základnu. „Do letošního ročníku okresních volejbalových soutěží se přihlásilo čtyřicet dospělých týmů a šest mládežnických, což snad vyjma Prahy a Brna nemá v republice obdoby,“ opřel fakta o čísla předseda OVS Náchod. Vzápětí ale dodal, že funkcionáři nesmějí usnout na vavřínech, neboť poměrně široká základna se trochu bortí na mužské straně, kde je o tento sport menší zájem než v minulosti. I z tohoto důvodu vyzval předseda OVS oddíly k větší snaze o zakládání mládežnických družstev, pro motivaci nabídl ze svazové strany finanční prostředky pro práci s volejbalovým potěrem.

Martin Houštěk ve své výroční zprávě rovněž neopominul zmínit velmi dobré účinkování regionálních zástupců v ligových soutěžích. „Ženy Jaroměře důstojně působí v I. lize, ženy Rubeny vloni postoupily do II. ligy a dnes to vypadá, že by se mohly zachránit. Se záchranou bojují také druholigoví muži Hronova. V druhé nejvyšší soutěži rovněž úspěšně vystupují juniorky Náchoda a Červeného Kostelce,“ vzpomněl předseda OVS Náchod ligové regionální zástupce.

Letos ocenění julanti
80 let – Zdeněk Streubel; 70 let – Jan Plichta; 65 let – Josef Merta, Jaroslav Rufer a Jiří Světlík; 60 let – Dagmar Mertlíková.

S nejčerstvějšími informacemi z dění v Českém volejbalovém svazu přispěchal místopředseda OVS Náchod Martin Burdych. Ten oddíly především upozornil na zjednodušení přestupů a registrace hráčů, obojí by mělo jít v dohledné době vyřídit elektronicky prostřednictvím portálu VISu na internetových stránkách Českého volejbalového svazu. Znovu se rovněž dostaly do popředí zájmu před několika lety zamítnuté licenční poplatky. „Ty by měly podle slibů nového vedení ČVS končit na krajích, odkud by se zpět vrátily do vašich oddílů,“ zmínil Martin Burdych hlavní změnu oproti původní pražské centralizaci všech vybraných finančních prostředků.

Tuto vizi potvrdil i přítomný zástupce Krajského volejbalového svazu Miroslav Charvát. Ten rovněž nastínil průběh připravovaných oslav 90. let volejbalu u nás, i trochu nerovné rozdělování financí do jednotlivých krajů. „Do krajů půjde z Českého volejbalového svazu 100 tisíc korun, tyto prostředky by měly být použity především na mládež,“ uvedl Charvát. To se ale příliš nelíbí zástupcům zdejšího OVS, kteří upozornili na to, že jsou kraje i okresy, kde se o volejbal prakticky nestarají a nyní by měly dostat stejný díl jako lokality, kde se odbíjené daří.

Miroslav Charvát a následně i Hana Kopecká, předsedkyně Okresního sdružení ČSTV, se pokusili zástupcům oddílů vysvětlit v poslední době hodně diskutovanou situaci kolem Sazky a s tím související financování celého sportu včetně volejbalu. Zprávy to nebyly vůbec optimistické a navíc sama Hana Kopecká přiznala, že byť by měla za několik týdnů hlasovat o budoucnosti ČSTV, zdaleka ještě nemá všechny důležité informace.

V závěru konference OVS si vzal znovu slovu jeho předseda Martin Houštěk, zástupcům přítomných oddílů poděkoval za účast a před rozloučením znovu apeloval na rozšiřování mládežnické základny ze strany klubů.

Autor: Michal Rojšl

28.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení