Ligové dívčí mládí šplhá tabulkou vzhůru

Náchod - Do ligových volejbalových soutěží mládeže se z regionu zapojily jen juniorky Hronova a kadetky Zbečníka. Junioři Hronova mají své utkání přeloženo na neděli.

6.3.2008

Ženám Jaroměře (v tmavém) se zatím v letošním ročníku krajského přeboru daří, když ho vedou s náskokem dvou bodů.Foto: Zdeněk Majer

1. liga – juniorky:

VK Hronov – Slezan Opava 3:0 (15, 17, 23) a 3:2 (-20, 23, -14, 17, 11).

V úvodu prvního utkání se hrálo vyrovnaně pouze do stavu 8:8, poté šel Hronov do trháku 11:8. Domácí hráčky nezabrzdily ani dva oddechové časy Opavy a první set jasně ovládly. I druhý set se hrál podle stejných not. Hronovské hráčky jasně dominovaly a postupně si vypracovaly uklidňující náskok 15:8, který do konce druhého dějství ještě rozmnožily. I v třetím setu dlouho koncertoval Hronov, a to do stavu 15:7. Pak však hostující děvčata zabojovala, přitlačila na servisu a přišlo závěrečné drama. V něm Opava vyrovnala na 23:23, následně však zkažené podaní naklonilo misku vah zpět na hronovskou stranu. I další míč se podařilo ubránit a závěrečný útok z kůlu pečetil první vítězství.

Do druhého utkání nastoupila Opava s taktikou maximálního rizika na servisu a to se jí dařilo. Hronov se pod tímto tlakem začal hroutit a nic nepomohla ani častá střídání. V závěru setu sice Hronov stahoval, set už ale nezachránil. Do toho druhého však hronovské bojovnice vlétly jako uragán. Hostující kolektiv však neměnil taktiku a díky tlaku na servisu stahoval náskok. V dramatické koncovce se štěstí tentokrát přiklonilo na stranu Hronova. Třetí set byl až do stavu 11:11 vyrovnaný. Obě družstva se překonávala v bojovnosti, ale hostím opět pomohl vynikající servis a neuvěřitelná obrana v poli. Hronov začal postupně zaostávat a výsledkem byl trhák Opavy až na 13:22. Na situaci nic nezměnila ani častá střídání na domácí straně. Hronovské bojovnice však nechtěly připustit ztrátu druhého utkání a ve čtvrtém setu šly od začátku za vyrovnáním. Především zlepšený servis přinesl vedení 14:7. V závěru setu již oba trenéři šetřili klíčové hráčky na rozhodující tie-break. Zkrácená byla bitvou o každý míč, nakonec z něj vyšly vítězně domácí hráčky.

Další výsledky 29. a 30. kola: SG Brno B – Uherské Hradiště 3:1, 3:2; Havlíčkův Brod – Ostrava 3:0, 2:3; Třebíč – Jihlava 3:1, 2:3; Lanškroun – Slavia HK 3:0, 3:0.

1. liga – junioři:

Energetik Chvaletice – VK Hronov odloženo na 9. 3.

Výsledky 29. a 30. kola: Nový Jičín – Dansport Praha 3:0, 3:0; Česká Třebová – Lanškroun odloženo na 28. 3.; Drásov– Volejbal Brno B 0:3, 0:3; Znojmo – Opava 0:3, 3:1.

1. liga – kadetky:

Jiskra Havlíčkův Brod – Sokol Zbečník 0:3 (–21, –11, –16) a 2:3 (19, -22, 17, -19, -12).

Velmi důležitý dvojzápas sehrály zbečnické kadetky na půdě soupeřek, které byly v tabulce těsně za nimi. Naštěstí se s tím vypořádaly skvěle a přivezly dvě cenné výhry.

V prvním zápase byl průběh ze začátku vyrovnaný, ale ke konci setu se Zbečník dostal do vedení a set uhrál. Tím se jeho hráčky uklidnily a rozehrály se k výbornému výkonu. Svého soupeře jasně přehrály a v obou zbylých setech konečně předvedly, co natrénovaly. Tentokrát se vyvarovaly tradičních výpadků a zápas dovedly s přehledem k vítězství.

Ve druhém zápase se soupeřky posílily o dvě hráčky z družstva juniorek, naopak ve zbečnickém družstvu dostaly prostor i ostatní hráčky. Rozpoutal se tak vyrovnaný boj, kdy se vystřídala obě družstva několikrát ve vedení a každé uhrálo dva sety, ve kterých byla lepší. Dramatický tie-break získaly ve svůj prospěch zbečnické kadetky a definitivně se zbavily barážových starostí. Zatím drží páté místo v tabulce, naopak ve zbývajících šesti zápasech mají celkem příznivé vylosování, a tak mohou pošilhávat i po celkovém čtvrtém místě, které by bylo skvělým úspěchem tohoto mladého družstva.
Další výsledky 29. a 30. kola: Lanškroun – Přímětice 0:3, 0:3; Šternberk – Česká Třebová 3:0, 3:0; SG Brno B – Uherské Hradiště 2:3, 3:0; Nový Jičín – Jihlava 0:3, 3:2.

Krajský přebor – muži:

Výsledky 29. a 30. kola: Malšovice A – Slavia Hradec Králové B 3:1, 3:0; Vamberk A – Mladé Buky A 3:1, 3:0; Černčice A – Jaroměř A 0:3, 0:3; Dvůr Králové nad Labem A – Červený Kostelec A 0:3, 2:3; Rubena Náchod A – Janské Lázně A 0:3, 3:0.

Krajský přebor – ženy:

Výsledky 29. a 30. kola: Jilemnice A – Orel jednota HK A 3:0, 3:1; Hronov A – Studenec A odloženo; Staré Město - Náchod A – Jaroměř A 0:3, 0:3; Slavia HK B – Červený Kostelec A 3:0, 3:2; Rubena Náchod A – Trutnov A 3:2, 3:2. (ma, lvl, mr)

6.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 26 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků SKLADNÍK/-ICE. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou. Nástup možný ihned., , Požadavky: SOU (nejlépe v oboru stavebnictví), praxe v oboru 1 rok; znalost stavebních materiálů a praxe ve skladové činnosti; obchodní dovednosti; řidičský průkaz sk. B; průkaz na řízení VZV; fyzická zdatnost - manipulace se stavebním materiálem; pracovní soboty., , Kontakt zasláním životopisu na e-mail: personalni@stamont.eu. Pracoviště: Stamont cz s.r.o. - pracoviště náchod, U Cihelny, č.p. 2052, 547 01 Náchod 1. Informace: Pavla Michálková, +420 497 770 687,+420 775 775 749. Výroba - Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení 16 000 Kč Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená ELEKTROMECHANIK/-ČKA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení. Nástup možný ihned. Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky. , Náplň práce: obsluha vtahovacích strojů na středisku navijárna v třísměnném provozu., Požadavky: manuální zručnost, zdravotní způsobilost pro práci v hlučném prostředí., Zaměstnavatel nabízí: 1 týden dovolené navíc, stravenky., Kontakt - Ing. Peterková Tereza, personalistka, tel. 491 446 494, 604 527 636, e-mail: personalistika@atas.cz. Pracoviště: Atas elektromotory náchod a.s., Bratří Čapků, č.p. 722, 547 01 Náchod 1. Informace: Tereza Peterková, +420 491 446 494,604 527 636. Výroba - Výroba Brusič nástrojů a kovů 21 000 Kč Brusiči nástrojů a kovů BRUSIČ/-KA KOVŮ-NÁSTROJŮ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení. Nástup možný ihned. Pozice je vhodná i pro absolventy., Požadavky: vyučení ve strojním oboru, orientace v technické dokumentaci, výhodou 2 roky praxe v oboru nástrojař., Zaměstnavatel nabízí: 1 týden dovolené navíc, stravenky., Kontakt e-mailem: personalistika@atas.cz. Pracoviště: Atas elektromotory náchod a.s., Bratří Čapků, č.p. 722, 547 01 Náchod 1. Informace: Tereza Peterková, +420 491 446 494,604 527 636. Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 000 Kč Obsluha zařízení (kromě lakovacích) na povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů OBSLUHA STROJŮ A ZAŘÍZENÍ NA POVRCHOVOU ÚPRAVU KOVŮ. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 18500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou (6 měsíců), možnost prodloužení nebo doba neurčitá. , Praxe výhodou., Zaměstnavatel nabízí příplatky za směnnost., Kontakt - paní Martinková Lenka, tel.: 491 403 113, e-mail: eltn@eltn.cz (zaslání životopisu) nebo osobně na provozovně.. Pracoviště: Nový elton a.s., Náchodská, č.p. 2104, 549 01 Nové Město nad Metují 1. Informace: Lenka Martinková, +420 491 403 113.

GÓL NA 1:0. Běžela teprve první minuta zápasu mezi Náchodem a Dvorem Králové, když D. Nejman připravil gólové zakončení pro kanonýra Malého (v modro-bílém).

Nun: Na body jsme měli

Krajská fotbalová I. A třída: TJ Lokomotiva Hradec Králové - FC Spartak Kobylice.
9

Lokomotiva osmi trefami zničila Kobylice

Nováček se trápí v koncovce

Meziměstí - Nováček nejnižší krajské soutěže se zatím trápí především střelecky, což potvrdilo i sobotní domácí střetnutí proti Smiřicím.