„Od začátku jsme věděli, že družstvo žen nebude mít ambice postupovat do Extraligy," říká Aleš Žďárský, jeden z novoměstských trenérů. Cílem ženského prvoligového družstva tedy bylo pohybovat se ve středu tabulky, což se také podařilo. „Na tým se navíc podařilo nabalit nové závodnice, takže to, co jsme od ligy čekali, se podařilo splnit," dodává spokojeně Žďárský.
Družstvo mužů šlo do II. ligy s cílem bojovat o posty nejvyšší. „To se podařilo. Obsadili jsme druhé místo s tím, že vítězné Pardubice stále váhají, zda postoupit do I. ligy," říká Žďárský. Pokud by nakonec Pardubice postup nezvolily, a šance se naskytla novoměstským mužům, s největší pravděpodobností by po tomto kroku nesáhli ani v Novém Městě. „Nyní nám dozrává silná generace kluků, kterým tato soutěž doslova sluší. V druholigové konkurenci mají mladí atleti více šancí bojovat o přední umístění, což působí jako dobrá motivace. Z pohledu metodicko-trenérského je podle mého lepší, když zůstaneme ještě rok ve druhé lize a pokud bude šance po sezoně 2014 na postup výš, půjdeme do první ligy." je přesvědčen Žďárský.
Sportovní klub z Nového Města nad Metují měl v soutěžích družstev také dorostence a družstva nejmenších dětí – přípravky. „To jsou ale soutěže, ve kterých se děti teprve učí soutěžit, a tudíž nějaké umístění neřešíme. V příští sezoně určitě budeme stavět družstva juniorů, mladšího žactva a přípravek, takže v rámci všech soutěží bychom měli mít nějakých šest až sedm týmů," uzavírá Žďárský. (mr)