Limit na MČR má v kapse již sedm atletů

NÁCHODSKO - Technická univerzita v Liberci uspořádala před několika dny 6. ročník Českých akademických her. Z tréninkové skupiny Jiřího Vondřejce v atletice reprezentovali pořádající univerzitu bratři Vondřejcové.

9.5.2007

Tvrdou dřinu v písečných dunách začíná Marcela Vondřejcová pomalu zúročovat. Foto: Archiv závodnice

Jiří Vondřejc vybojoval bronzovou medaili v závodě na 400 metrů časem 49,87, v závodě na 200 m skončil časem 22,79 na „nepopulárním“ čtvrtém místě. Bronzová medaile mu přitom unikla o pouhé 2 setiny sekundy. Jan Vondřejc skončil osmý v závodě na 100 m. V rozběhu zaběhl čas 11,41 a ve finále 11,53. V závodě na 400 m obsadil Honza časem 51,13 sedmé místo. Dvoustovku zvládl za 23,31 a zařadil se na desáté místo. Oba potom také výraznou měrou pomohly štafetám. Ve štafetě na 4x400 m skončili na druhém místě a se štafetou na 4x100 m byli čtvrtí.

Oba bratři tak už mají úctyhodnou sbírku medailí z Českých akademických her. Jirka získal už celkem devět medailí a Honza medaile čtyři.
Dařilo se i dalším atletům tréninkové skupiny Jiřího Vondřejce. Na prvních atletických závodech v Pardubicích si vytvořil Aleš Voborník osobní rekord na 400 m časem 50,36 a splnil limit na mistrovství světa do 17-ti let. To samé se povedlo Marcele Vondřejcové na závodech v České Lípě. Marcela splnila limit na mistrovství světa do 17-ti let jak na 100 m časem 12,52, tak na 200 m časem 25,25. Na těchto závodech zaběhl Miloš Cvejn 3000 m za 10:01,71 min. Ve víkendové extralize žen v chůzi v Olomouci si vytvořila Markéta Kopecká na 10 km trati vynikající osobní rekord časem 55:14 min. a Ondra Ciasto na 3 km 14:46 min.

I když je atletická sezona teprve na svém začátku splněný limit na mistrovství ČR svých věkových kategorií již mají – sprinteři Aleš Voborník, Marcela Vondřejcová a Jiří Vondřejc; chodci Markéta Kopecká, Veronika Linhartová, Ondra Ciasto a Michal Kopecký.

9.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Jičín - Hronov
17

V derby padaly góly jen ve druhé třetině, Nové Město pálilo ostrými

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Právě jsme se narodili - říjen 2017

Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v přišli na svět v náchodské porodnici v říjnu roku 2017. Šťastným rodičům gratulujeme.

Velké Poříčí i Provodov to měly o fous

Náchodsko - Stoprocentní byl ve víkendovém kole fotbalové I. B třídy regionální trojlístek.

Česká Skalice - Letošní ročník Slavnosti stromů ve Vile Čerych v České Skalici se opravdu vydařil.

Náchodsko - Fotbalisté Náchoda nebudou na třetí říjnový víkend vzpomínat v dobrém.