Ten sice úvodní set finálového klání s Tomášem Caklem prohrál 4:6, pak však největší favorit turnaje pro bolest zad utkání skrečoval. Vítězství tak spadlo do klína Majšajdrovi. Titul ve čtyřhře slaví nakonec po supertiebreaku dvojice Luhan – Maršoun. Ta ve finále přehrála vítěze singlu Lubomíra Majšajdra a jeho kolegu Lukáše Vojtěchovského. „Mužský turnaj poznamenalo hodně odhlášek. Na druhou stranu zde byl Cakl, který spolu s vítězkou ženského Karsit cupu Terezou Hladíkovou, české turnaje běžně nehrají,“ vyzdvihl výbornou úroveň jak ženského, tak mužského pavouka v K Triumfu ředitel turnaje Pavel Zlatohlávek.

Maršounovi pomalý povrch příliš nevyhovuje

S nemalými cíli a s volnou kartou od pořadatele vstupoval do Karsit cupu LUKÁŠ MARŠOUN (OREL, tcen Hrádek nad Nisou), hráč, který se ve svém tenisovém řemesle zdokonaloval za oceánem a v letošní sezoně má v plánu účastnit se nižších mezinárodních turnajů.

Když se podíváte na turnajového pavouka, jaké je podle vás v K Triumfu obsazení?
Určitě si myslím, že výborné. Pořadatelé sem dostali většinu z těch nejlepších hráčů, které sem v danou chvíli dostat mohli. Po republice to je možná nejkvalitněji obsazený turnaj u nás.

Od všech tenistů i tenistek, se kterými jsem dělal rozhovory, zněla na zdejší prostředí jen slova chvály, připojíte se nebo budete oponovat?
Určitě se připojím. Je to tady krásné, perfektní zázemí, takže my se můžeme soustředit opravdu pouze na tenis. Na druhou stranu je pravda, že mi moc nesedí zdejší povrch.

V čem?
Já jsem teď čtyři roky hrál v Americe na betonu, takže jsem si na to musel trochu zvykat, ale říkám, každému vyhovuje trochu jiný povrch a určitě to není mínus K Triumfu.

S jakým výsledkem tedy budete spokojen?
Tak samozřejmě bych chtěl dojít co nejdále, finále by bylo krásné, ale uvidíme, stát se může cokoliv.

Můžete trochu poodkrýt své plány pro sezonu?
Dalo by se říci, že se zatím stále rozehrávám. Jak jsem se už zmiňoval, pár let jsem hrál v Americe za školu, trochu mě trápila také zranění, takže teď chci odehrát několik podobně kvalitních turnajů jako je Karsit cup a v létě zkusit třeba nějaký turnaj futures.

Zmínil jste se, že jste působil v Americe, můžete to trochu konkretizovat?
Vloni jsem tam hrál studentskou ligu asi v té nejlepší konferenci a bylo to takové nahoru-dolů. Zkrátka, nepodařilo se nám tam uhrát to, co jsme chtěli a podobné to bylo i s mými výsledky, tedy žádný zázrak.

Hvězda turnaje v K Triumfu byla už 135. na světě

Ještě pár dní před zahájením mužské části tenisové série Optim Tour, která startovala ve víceúčelovém areálu K Triumf u Velichovek, byli největšími favority turnaje nasazená jednička Lubomír Majšajdr (LTK Liberec) a dvojka Martin Kameník (I. ČLTK Praha). Jenže tři dny před zahájením hlavního turnaje dorazila pořadatelům přihláška od TOMÁŠE CAKLA (LTK Liberec). Tomuto bývalému hráči elitní světové dvoustovky byla pro účast v Karsit cupu dána volná karta.

Tomáši, v K Triumfu startujete poprvé, sedí vám zdejší prostředí?
Musím říct, že jsem byl hodně překvapený. Když se tady člověk rozhlédne, je to tady na špičkové úrovni, počínaje kurty přes hotelové zázemí až po regeneraci. V K Triumfu je prostě všechno, co tady má být.

Ve druhém kole jste si bez větších problémů poradil s turnajovou dvojkou, takže předpokládám, že vyhovuje i povrch?
Určitě, s tím nemám nejmenší problém.

Všeobecně se očekává, že zde dojdete minimálně do finále, jak vidíte své ambice vy sám?
Tak samozřejmě bych chtěl co nejvýše, i když člověk nemá dopředu moc říkat, co by chtěl. Na druhou stranu, jsem tu od toho, abych vyhrál.

Předpokládám, že vaším cílem pro letošní sezonu není objíždění domácích turnajů, kam by se tedy měla vaše sezona ubírat nadále?
Určitě bych chtěl zahrát co nejlépe na Challengerech (nižší kategorie profesionálních tenisových turnajů – pozn. autora), abych se dostal do první světové třístovky a mohl se účastnit kvalifikací grandslamů (Australian Open, French Open, Wimbledon a US Open – pozn. autora).

Pokud mám dobré informace, v jednu dobu jste se už pohyboval kolem 140. místa žebříčku ATP, co tedy stálo za vaším žebříčkovým pádem?
To je pravda, mé nejlepší umístění bylo asi 135. místo na světě a zhruba čtyři roky jsem se držel ve dvoustovce. Rok zpátky však přišlo zranění, kvůli kterému jsem si musel dát celou sezonu pauzu. Teď už by ale mělo být vše v pořádku.