Královští sokoli pocestují do haly v pražském Edenu v roli posledního mančaftu Kooperativa NBL. Na úplné dno tabulky se dostali po sérii vysokých porážek. Tu zapříčinila především marodka, na kterou se dostali tři hráči ze základní pětky.

Delší pauza snad východočeskému celku prospěla, zranění hráči se postupně uzdravili a připojili k týmu. Hradecké navíc posílil hvězdný Američan Lamb Autrey, jenž několik let patří k nejlepším hráčům české ligy.

„Do týmu se začlenil velmi rychle a bezproblémově, je to profesionál. Od prvního okamžiku bylo jasné, že přišel pan Hráč. Kluci ho vnímají hodně pozitivně. Očekávám od něj, že převezme roli lídra, rozehrávače, skórera, dodá potřebnou energii a posune nás na vyšší level,“ slibuje si od posily kouč Sokolů Lubomír Peterka.

Basketbalista Lamb Autrey posílil Hradec Králové
Hradecký klub reagoval na kritickou situaci. Sokoly posílil hvězdný Lamb Autrey

Sešívaní jsou pro mnohé velkým překvapením letošního ročníku. Aktuálně mají na svém kontě již tři vítězství a figurují na osmé příčce tabulky.

„Na Slavii se snažíme připravit co nejlépe, ale máme z ní respekt, protože doma porazila Nymburk. Jde o solidní tým, který má šest sedm kvalitních hráčů. Nečeká nás lehké utkání, nicméně věřím, že když jsme teď kompletní a vrátili se všichni marodi, tak předvedeme lepší výkony,“ věří trenér Peterka.