„V připravovaném novém ročníku Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu a mažoretek se počítá nejen se soutěžením ve dvou výkonnostních třídách, aby svoji šanci dostaly i výkonnostně slabší nebo začínající skupiny, ale i s možností začlenění chlapců do jednotlivých formací, případně i jejich samostatný start," říká Marta Pavelková, viceprezidentka Mezinárodní federace mažoretkového sportu.

Mistrovství České republiky se rozbíhá v polovině března kvalifikačními koly v městech i obcích po celé republice (Hořice, Blatná, Hradec nad Moravicí, Moravská Nová Ves, Zruč nad Sázavou, Dolní Benešov, Hranice, Bělotín, Opava, Odolena Voda, Stochov, Valtice) a vyvrcholí na konci května národním finále v Náchodě (23. – 24. května) a v Karviné (30. – 31. května).

„Jde o největší národní soutěž mažoretek a mažoretkového sportu v České republice i v Evropě," má jasno Marta Pavelková.
Na Mistrovství České republiky budou navazovat mezinárodní soutěže, kam se kvalifikují jen ti nejlepší.

„Jeho podrobná organizace, případné připomínky a doplňky byly hlavním tématem celostátního summitu a odborného semináře, který se konal 14. února v kongresovém sále hotelu Juno na Praze 10. Seminář byl určen vedoucím, trenérům, choreografům a příznivcům mažoretkového sportu a účastnili se ho i kolegové z Polska," těší viceprezidentku Mezinárodní federace mažoretkového sportu.
Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu je otevřenou soutěží pro všechny skupiny mažoretek, cheerleaders, mix a show majorettes, nezávisle na tom, zda jsou členy jiných organizací (svazů, asociací, sdružení, spolků, sekcí, atd.).

Mistrovství zaštiťuje International Federation Majorettes Sport (IFMS), která zastupuje české sportovní hnutí mažoretek v mezinárodních asociacích a náleží jí odpovědnost za přípravu a zabezpečení české národní sportovní reprezentace mažoretek na všech úrovních. „Usiluje také o sjednocení různých odnoží mažoretkových aktivit a uznání mažoretkového sportu jako sportu oficiálního," dodává elegantní dáma, k níž už neodmyslitelně patří klobouk. (dop, mr)