Ve 13 hodin odstartují z lázeňské kolonády běžci kategorií mužů, žen, juniorů a juniorek na trať 8600 metrů dlouhou s celkovým převýšením 650 metrů. Z Janských Lázní až do cíle na Černé hoře čeká všechny běžce pořádný kus práce. Protože se jedná o mistrovský závod, pořadatelé očekávají kompletní domácí špičku, která si prestižní, možná již kultovní závod nenechá ujít.


SK Nové Město nad Metují bude reprezentovat celkem devět běžců. Největším adeptem na kvalitní umístění, je stříbrný z letošního MČR v půlmaratonu a výtečný vrchař Pavel Brýdl. Ten se hned po mistrovství ČR na dráze odebral na soustředění do Vysokých Tater a pak absolvoval sérii závodů na Slovensku, ve Slovinsku a v Rakousku.


Pavel má již zajištěnou účast na Světovém poháru v běhu do vrchu, který se koná 15. září v Saillon-Ovronnaz ve Švýcarsku. Černá hora je tedy pro něho velkou výzvou a zároveň zkouškou.


Mezi nejlepší ženy by měla patřit i Lenka Hanušová, která se od letošního jara neustále posouvá výkonnostně vpřed. Po delší odmlce se vrátila k běhání a jak je vidět z ligových utkání a běhů, které absolvuje mimo atletický ovál, návrat je to vydařený.


Dalších sedm atletů SK Nové Město nad Metují, kteří budou v Janských Lázních startovat, jsou junioři a juniorky, kteří zároveň věnují svůj čas orientačnímu běhu. Ti budou testovat v tomto náročném závodě zejména svoji odolnost.


V závodě juniorů nastoupí Aleš Malý, Jan Exner, Tomáš Klouček, Jan Perůtka, Tereza Doškářová, Lenka Mechlová a Vendula Viková.