Hned v úvodu mistrovství se ve skvělé formě představila Michaela Broumová, která po zisku titulu mistryně ČR ve víceboji předvedla i mezi specialistkami, že si s atletikou rozumí. V soutěži dálkařek si celkem pohodlně zajistila postup do finále skokem 565 a držela se na druhé pozici za největší favoritkou Annou Švecovou. Ve čtvrté sérii se Michaela vylepšila na 568, ovšem hned dalším skokem se před ni na druhé místo dostala výkonem 577 Šilhánová z Brna. V páté sérii se ovšem Broumové povedl skutečně výtečný skok. Rozhodčí naměřili 585 cm, a tím se opět vyhoupla na druhé místo, které neopustila do konce soutěže.

Bonusem k rekordu je i národní dres

Tento výkon je pro atletiku v našem kraji zajímavý i tím, že po 42 letech byl překonán krajský rekord, který v roce 1971 vytvořila osmnáctiletá Libuše Špačková (579 cm) – svěřenkyně Miroslava Nováka. Michaela Broumová si doskočila nejen pro stříbro, ale také pro reprezentační dres ČR, ve kterém nastoupí 3. července na Rošického stadionu v Praze za národní výběr juniorek proti reprezentačním výběrům Maďarska, Slovinska a Chorvatska.
Na stejné utkání nastoupí také junior, který se v letošní sezoně prohnal jako vichřice několika republikovými šampionáty, na kterých předváděl svoji houževnatost, vytrvalost a bojovnost. Je jím Dominik Sádlo, který v Jablonci, i přes menší zdravotní handicap, v závodě na 5000m hrál jednu z hlavních rolí. Společně s Olišem z Domažlic v podstatě „udělali" závod, v jehož koncovce byl nakonec sice lepší domažlický závodník, ale Dominik na stříbrné pozici v čase 15:50,00 minuty nenechal ani chvíli svého soupeře vydechnout.

Sádlo bude mít nyní hodně napilno

Skvělé stříbro pro sympatického závodníka SK Nové Město, který bude mít v příštím týdnu skutečně napilno. Ve středu by měl startovat na uvedeném utkání na Strahově a ve čtvrtek odlétá do Bulharska na Mistrovství Evropy v běhu do vrchu, na němž si start zajistil suverénním vítězstvím v národní kvalifikaci.
Třetí cenný kov přivezl z MČR dorostenec Aleš Král, který letos výkonem 57,53 m dlouho vedl české statistiky sedmnáctiletých oštěpařů. V Jablonci byl nejlepší Dominik Sokola z Třebíče výkonem 59,41. Aleše přehodil o pouhých 27 cm ještě Matěj Dynybyl z Kotlářky. Zisk bronzu, který je první velkou životní medailí pro novoměstského borce, jistě potěšil nejen jeho, ale i maminku-trenérku.
Do finále se však na jabloneckém MČR podívali atleti Sportovního klubu i v dalších disciplínách. Broumová po stříbru v dálce byla ještě šestá na 100m překážek. Aleš Steklík  osobním rekordem z rozběhu na 400m 51,41 také splnil „plán" a dostal se do TOP 8. Ve finále už si ale nepolepšil, a tak skončil osmý. V dálce dorostenek si pak pro 6. místo skočila Iveta Pohořelá výkonem 537 cm. (až)