„Mohu jen konstatovat, že naší tréninkové skupině se skutečně dařilo,“ začal optimisticky trenér Jiří Vondřejc a svá slova hned podpořil i fakty. První místo totiž obsadila v nejmladší kategorii ve výborném čase Sára Jindrová, hned za ní byla Eliška Turková a na sedmém místě se umístila Bára Roztočilová, a to z celkového počtu 22 startujících. „V téže věkové kategorii skončil Jan Hejzlar druhý, ale v horším čase než Sára, takže to bylo pro mne tak trošku překvapením,“ neskrýval malé rozčarování trenér Vondřejc. Šestý pak doběhl Richard Foglar, desátý byl Michal Šraitr, devatenáctý skončil Jiří Kraus a jednadvacátý byl Mikuláš Martinec. V této věkové kategorii se celkem postavilo na start 31 mladých běžců.

Trenéra Vondřejce mile překvapila Renata Kubíková třetím místem v mladším žactvu, hned za ní skončily Viktorie Hanušová s Nelou Vítovou. Trošku za očekáváním byl výkon Michala Kopeckého, který sice skončil druhý v kategorii staršího žactva , ale má na daleko lepší čas i předvedený výkon. Ve stejném čase, ale na třetím místě, skončil Zdeněk Rozinek, který teprve s atletikou začíná, ale za předvedený a nebojácný výkon zaslouží pochvalu.

Celkem se na těchto závodech představilo 13 mladých atletů z líhně Jiřího Vondřejce, který má do budoucna z čeho vybírat. „Škoda jen probíhající chřipkové epidemie, kde se mohlo zúčastnit daleko více atletů z Náchoda,“ uzavřel trochu zklamaně trenér Vondřejc. (dop)