Mezinárodní šestidenní je pro minikáristy již tradičně vrcholovým závodem, který zakončuje první polovinu sezony a zahajuje krátkou pauzu v náročném maratonu závodů. Je to závod, který prověří nejen připravenost závodních strojů, ale hlavně fyzičku a psychickou přípravu jezdců. O výsledku nerozhoduje dobře zajetá jedna etapa, ale rozhodnout se může i v posledním dni. Šestý den již na všech závodnících a jejich doprovodech byla znát značná únava, ale všichni tento podnik zvládli bez vážných technických problémů, ale hlavně bez úrazů..


Konečné pořadí po 6. etapě:
Kategorie M1: 1. M. Bína (Jablonec nad Nisou), 2. T. Bodinek (Hlubočky), 3. F. Nevosad (Mladá Boleslav).
Kategorie M2: 1. A. Bohačík (Hlubočky), 2. M. Charvát (Velešín), 3. L. Burián (Mladá Boleslav).
Kategorie M3: 1. M. Nevosad (Mladá Boleslav), 2. J. Tejkl (Mladá Boleslav), 3 D. Šimon (Mladá Boleslav).
Kategorie M3D: 1. E. Dufková (Jablonec nad Nisou), 2. M. Bohačíková, (Hlubočky), 3. B. Hipppíková (Praha).
Kategorie M4: 1. T. Voleský (Ústí nad Orlicí), 2. J. Förster (Jablonec nad Nisou), 3. M. Pařízková (Litoměřice).
Kategorie M5: 1. D. Cepák (Český Krumlov), 2. P. Šrámek (Český Krumlov), 3. P. Melša (Mladá Boleslav).
Na šestidenní se objevili také závodníci z Náchodska a nevedli si vůbec špatně. V kategorii M2 dojel šonovský Vojtěch Burian pátý, v kategorii M4 byla klasifikována náchodská jezdkyně Gábina Myšáková na deváté příčce (Náchod). V kategorii M5 se představili hned dva minikároví závodníci z Náchoda. Lépe skončil Petr Uhlíř, kterému v cíli patřila desátá příčka, Jiří Myšák byl nakonec ještě o šest příček níže.
Další velkou událostí minikárového sportu bude Mistrovství Evropy ve sjezdu, které se bude konat 19. – 20. července v Bozkově u Semil a o týden později pohárový závod sjezdařů ve Mšeně. Pro milovníky adrenalinu to bude určitě mimořádný zážitek a vidět bude možné nejlepší sjezdaře z celé Evropy. (sim)