Sokol Zbečník – TJ Dvůr Králové nad Labem 3:0 (14, 24, 15) a 3:0 (15, 20, 2). V dalším dvojzápase přivítaly zbečnické juniorky na své půdě poslední celek tabulky Dvůr Králové, který zatím na své první vítězství v letošním ročníku marně čeká.

Už před zápasem tak byly karty vcelku jasně rozdány, i přesto, že domácím chyběla hlavní smečařka. Hned od začátku prvního utkání získaly domácí hráčky převahu a postupně zvyšovaly svůj náskok až do konce úvodního setu. Pouze ve druhém setu si Zbečník zkomplikoval situaci, kdy hráčky podaly velmi lehkovážný výkon a set zachránily až v poslední chvíli. Pak ovšem opět s přehledem průběh zápasu kontrolovaly až do konce. První utkání tak skončilo hladce 3:0 na sety.

I druhý zápas probíhal ve stejném duchu, jasně vyhraný první set a trápení v druhém setu. Ve třetí sadě za stavu 8:2 pro domácí se nešťastně zranila hráčka hostí a protože další na střídání už nebyla, set byl dopsán na 25:2 a i druhé utkání skončilo hladkým vítězstvím 3:0 pro domácí Zbečník.

Výhry se samozřejmě očekávaly, důležité pro příští průběh soutěže je ale fakt, že domácí neztratily ani set. Velmi důležitý zápas o prvenství ve skupině Hradec Králové – Hronov se hraje až o blížícím se víkendu, takže zatím Zbečník zůstává v čele tabulky skupiny E.

Příští týden mají volejbalové ligové soutěže přestávku, potom mají zbečnické juniorky volný los, a tak nastoupí až 29. listopadu ke klíčovému dvojzápasu v Hradci Králové, který jasně naznačí šance obou týmů na postup do finálové skupiny. (lvl)