Do finále Pardubického kraje se dostalo šest nejlepších družstev, přesto s převahou tato děvčata zvítězila a jsou příslibem do budoucna. Jedná se především o nejvíce bodující Viki Hanušovou, která zvítězila ve skoku dalekém (461 cm), byla druhá ve skoku vysokém (139 cm) i druhá na 150m v čase 21,4 sec. Nela Vítová si na trati 800m výkonem 2:50,5 min. vytvořila osobní maximum a skončila třetí. Pomohla rovněž ke třetímu místu štafety.
Jana Michelčíková skončila na půlce těsně za Nelou na čtvrtém místě, na 300m byla šestá v čase 51,7 sec. a také pomohla ve štafetě na 4 x 60m. Eliška Turková skončila šestá ve skoku dalekém v osobním rekordu 389 cm, byla osmá na 60m za 8,8 sec. a bodovala ve štafetě.

Sára Jindrová mile překvapila v běhu na 300m, kde také osobním rekordem za 51,1 sec. pomohla výrazně pátým místem a štafetě k bodovým ziskům. Gábina Balská závodila ve vrhu koulí, běhu na 150m. Pomohla také ve štafetě bodovat a celkově získat zlaté medaile.

V minulém týdnu si vybojovala účast na mistrovství České republiky žactva Kaška Chryczyk, akvizice z Polska. Svým bojovným výkonem na 800m skončila na výborném desátém místě v osobním rekordu 2:28,53 min.

V tomto čase také bojovala družstva staršího žactva, dorostenců, dorostenek a juniorů o účast v semifinále MČR a všechna si zajistila postup. V žákyních jsou to právě Kaška Chryczyk, Renča Kubíková, kterým pomohou mladší žákyně Viki Hanušová, Nela Vítová, Jana Michelčíková, Eliška Turková, Sára Jindrová a Gábina Balská. V dorostenkách pak Anna Zikmundová s Kateřinou Joštovou, v dorostencích Zdenda Rozinek s Michalem Kopeckým a v juniorech Miloš Cvejn, Jan Vacek a Aleš Voborník.

Ještě v průběhu minulého týdne proběhlo na stadionu Hvězdy SKP Pardubice poslední kolo družstev nejmladšího žactva za početné účasti atletů z Náchoda. Zde se s družstvem děvčat ve čtyřboji probojovala Bára Roztočilová do krajského finále, kde bude bojovat o medaile. (dop, mr)