Trenér nominoval čtveřici závodníků na nejdůležitější závody na našem území. Jedná se o Ondru Ciasta, který půjde 5000 m chůze, Miloše Cvejna, poběží 1500 m, Aleše Voborníka, běh na 400 m a Marcelu Vondřejcovou, která na sprinterské trati poběží 100 i 200 m. „Nepředpokládám, že přivezeme nějakou medaili, přesto věřím, že se všichni dostanou do finálové osmičky. Konkurence je především ve sprintu obrovská, takže se necháme překvapit,“ říká trenér Vondřejc.

V rámci Východočeského turné minulou sobotu v Ústí nad Orlicí konaly atletické závody, kde v přípravě a ladění formy Marcela Vondřejcová zvítězila již ve velice kvalitním čase na 150 m za 18,6 sec. Miloš Cvejn pak zaběhl osobní rekord na 800 m za 1:58,5 min. a celkově skončil na devátém místě. Ještě na 100 m trati Jiří Vondřejc ml. skončil pátý na 100 m časem 11,1 sec. a jeho bratr Honza časem 11,6 sec. byl osmý.