Nejdříve mladší žactvo závodilo na krajských přeborech družstev na ŠAK Pardubice, kde Josef Nývlt skončil na druhém místě v běhu na 1500 m časem 5:38,9 min. Poprvé se představila dvojčata Duškova, kde Roman hodil míčkem do vzdálenosti 46,90 m, 60m úsek zdolal za 9,5 s a 300 m měl za 51,8 s. Jeho bratr Jiří poslal míček do vzdálenosti 44,55 m, 60 m měl také za 9,5 s a 300 m zaběhl za 52,3 s.

Také trio děvčat se zúčastnilo těchto závodů, kde Viki Hanušová skočila do dálky 398 cm, 60 m zvládla za 9,1s a 300 m měla za 51,8 s. Lenka Zikmundová skočila do dálky 338 cm a 60 m měla za 9,9 s. Nela Vítová v dálce skočila 363 cm (osobní rekord) a 800 m doběhla v čase 3:06,6 min.

O několik dní později se konal na atletickém stadionu Hvězdy SKP Pardubice KP družstev juniorů a juniorek, kde se za chladného a deštivého počasí představil ve výborné formě Aleš Voborník. Ten vyhrál jak 200 m úsek v čase 22,88 sec., tak i 400 m v čase 50,76 sec. Zrovna tak si počínal i jeho oddílový kolega Miloš Cvejn, který vyhrál závod na 1500 m v čase 4:26,13 min. a společně pomohli štafetě na 4x400 m k vítězství. Z děvčat se představila i přes zdravotní problémy Marcela Vondřejcová, která v závodě na 200 m skončila druhá v čase 26,71 sec. a premiérově si vyzkoušela vrh koulí, kde za výkon 739 cm osmá. Dominika Vejpravová postupně byla třetí v dálce výkonem 494 cm, druhá v trojskoku za 979 cm a úsilí dovršila vítězstvím ve skoku vysokém výkonem 140 cm. K tomu ještě pomohla štafetě na 4x400m k druhému místu.

V neděli se představila hned osmička atletů z Náchoda na krajských přeborech staršího a mladšího žactva jednotlivců na dráze . Pořadatelem byla opět Hvězda SKP Pardubice, za který všichni závodí. Viki Hanušová nenašla přemožitelku ve skoku dalekém a výkonem 428 cm získala zlato a stala se přebornicí Pardubického kraje ml. žactva. Ještě se představila na 150m trati, ale tam už se jí tolik nedařilo, opět za velice chladného a deštivého počasí, zvládla tuto trať za 23,20sec. Nela Vítová se opět zlepšila v závodě na 800 m, kde časem 3:03,10 min. skončila sedmá a ještě v dálce skočila 337 cm. Lenka Zikmundová skočila do dálky 331 cm a 150m úsek zvládla za 25,89 sec.

V chlapecké kategorii nejdříve nastoupil v mladším žactvu Josef Nývlt, který překvapivě na 800m trati získal bronz časem 2:43,76 min. Byl želízkem v ohni na 1500 m, ale menšími problémy se zřejmě připravil o zlatou medaili. Dále se představila opět bratrská dvojice Roman a Jiří Duškovi, ale zaplatili za nováčkovskou daň v podobě nervozity. Oba se představili v hodu kriketovým míčkem a běhu na 150 m, kde Roman zaběhl tuto trať za 22,76 sec. a Jiří za 23,95 sec.

Ve starším dorostu poprvé reprezentoval Tomáš Matyska a hned se probojoval do finále na 60 m, kde v rozběhu měl čas 8,62 sec. Ve finále skončil na osmém místě a na 150 m trati byl pátý časem 21,10 sec. Poslední se představil Matyáš Brandejs, který 800m úsek zvládl za 2:23,91 min. a skončil celkově sedmý.