Závodu, který sledovalo téměř deset tisíc diváků, se zúčastnnili přední motokrosaři Evropy a mezi nimi se neztratili ani Češi včetně Náchodáků – Radovana Míla juniora a Martina Žeravy.


Po napínavém průběhu ve třídě do 85 ccm zvítězil v obou jízdách a tím i celkově právě mladý motokrosař Radovan Míl z Racing team RM Náchod před Maďarem Wieszem a dalším Čechem Jaroslavem Sloupským. Trídu opět pak vyhrál náchodský Martin Žerava z týmu UFO racing. Jen třídu do 125 ccm vyhrál známý slovenský reprezentant Bučenec. Po druhém závodě mistrovství Slovenska (první se jel v dubnu v Žilině) je suverénně na prvním místě právě Radovan Míl. Mladý náchodský motokrosař rovněž vládne v domácích závodech, kde je letos téměř neporazitelný a ve všech pohárových podnicích vždy zvítězil.


Stejně tak otec a současně trenér Racing teamu RM, dnes již veterán, po vážném zranění ramene dosahuje velmi dobrých výsledků. Spolu s vynikajícím Zdeňkem Špačkem z náchodského UFO racing teamu ukazují mladým motokrosařům správnou cestu. Motokrosovým veteránům právě vládne Zdeňek Špaček před Radovanem Mílem, kteří tak vzorně reprezentují nejen město Náchod, ale i celý zdejší region.